Standardní verze

Zdraví jako velmi nebezpečný byznys: Stále nemocný pacient znamená stálý kšeft. Produkty farmaceutického průmyslu - větší nebezpečí než terorismus? Smrt s názvem Vedlejší účinky. Předepsáno s úsměvem

Zuzana Lipová varuje před dětinskou důvěrou, kterou projevujeme vůči "bílé armádě", zvláště její "chemické rotě", jejíž smrtící zbraně nám mnozí lékaři denně a s radostí předepisují jako léky.

Řekněme si to zcela bez zábran - ostatně stejně to většina z nás v podstatě ví:

Jsme ochotni cpát do sebe cokoliv, co nám slibuje okamžité řešení našich skutečných či domnělých problémů od úbytku na váze, přes nárůst svalové hmoty, erekci na povel, dobrou náladu, klidný spánek a zejména okamžitou úlevu od bolesti. A bezmezně věříme lékařům, ačkoli jsou to také jen lidé, kteří dělají chyby. Bohužel, někdy i vědomě.

Jako například bývalá lékařka mojí maminky, která jí přikazovala užívat léky na snižování cholesterolu (měla ho 5,9 mmol), přestože se u ní projevovala celá řada nežádoucích účinků (z těch nejzávažnějších vzpomenu problémy se spánkem, ztráta rovnováhy, brnění nohou, bolest svalů). Moje maminka je stará škola - pro ni je lékař autorita. Proto předepsané léky poctivě jedla.

Až jednoho dne zkolabovala. Naštěstí se nechala přesvědčit, že musí změnit lékařku. Trvalo rok, dokud všechny "nasbírané" neduhy zmizely. Samozřejmě, lék na cholesterol přestala užívat jako první. Dnes se navzdory svému věku cítí velmi dobře.

Obchod s nemocemi

Před lety jsem pracovala v reklamní firmě, jež mimo jiné připravovala pro jistou farmaceutickou společnost pravidelná "školení" praktických lékařů (lékařů prvního kontaktu). Vydržela jsem tam pár měsíců, ale mohu říci, že se mi otevřely oči. Z vlastní zkušenosti vím, že farmaceutické firmy motivují lékaře různými malými i velkými odměnami, aby předepisovali pacientům právě jejich léky. Vždy se proto najdou mezi nimi tací, kteří budou zlehčovat vedlejší účinky předepisovaného přípravku, neboť výhody (čti dárky, dary, odměny) pro ně převyšují negativní důsledky pro nás.

Je veřejným tajemstvím, že většinu dnešních civilizačních chorob je možné léčit změnou životního stylu. Mnozí se však nechtějí vydat na cestu změny stravování a pravidelného pohybu, protože to vyžaduje úsilí a čas. Tabletky to udělají za nás a okamžitě. Jenže s jakými důsledky?

Farmaceutické společnosti mají svět medicíny v hrsti. Lékařský výzkum dnes nehledá pouze nejúčinnější, nejbezpečnější a zdraví nejprospěšnější léčebné postupy. Zaměřuje se také (či spíše) na jiný cíl: rozpoznat nemoci s největším potenciálem na trhu, na kterém výrobci léků mohou vytvořit co nejvyšší zisky. A mnozí lékaři jsou ochotnými pomocníky ve farmaceutickém byznysu s nemocemi.

Léky na předpis vedou ročně celosvětově k více než 100.000 úmrtí a u dalších 1,5 miliónu lidí vyvolávají vážné vedlejší následky, které vyžadují hospitalizaci. Negativní reakce na léky jsou uváděny jako čtvrtá nejčastější příčina úmrtí.

Nemyslím si, že bychom měli hromadně přestat užívat všechny předepsané léky, jen je třeba mít na paměti, že nutnost jejich užívání musí převážit nad možnými vedlejšími účinky. Stejně bychom neměli bezhlavě nakupovat volně dostupné léky v lékárně (za účelem údajné prevence nemocí) či shánět levnější alternativy na internetu, které mohou být padělané, přestože vypadají k nerozeznání od těch z kamenné lékárny.

Nebezpečné, přesto denně užívané

Existuje záměrně živený mýtus, že léky schválené FDA (Americký úřad pro potraviny a léčiva), respektive obdobnými evropskými nebo našimi státními úřady jsou bez jakýchkoli rizik. Není to pravda. Neexistuje absolutně bezpečný lék. I život zachraňující antibiotika mají vedlejší účinky jako zvedání žaludku, zvracení, průjem a další alergické reakce. Navíc jejich dlouhodobé zneužívání medicínskou vědou způsobilo rezistenci mnoha mikroorganismů a vznik nových neléčitelných infekcí.

V důsledku nežádoucích účinků léků umírá podle informací výzkumníků z německých Brém více lidí než při dopravních nehodách. Které léky polykáme nejvíce a nevíme o zrádných rizicích jejich pravidelného či nadměrného užívání?

Acylpyrin, Anopyrin, Aspirin, Aspro nebo Upsarin má v domácí lékárničce snad každý. Při vyšších dávkách nebo dlouhodobém užívání těchto léků existuje riziko postižení ledvin, jater a nebezpečí krvácení ze žaludeční sliznice. Děti do deseti let jsou ohroženy jaterním selháním. K poruchám funkce jater a ledvin může vést i dlouhodobé užívání paracetamolu.

V žebříčku prodejnosti léků vedou již několik let
statiny. Jejich úlohou je snižovat hladinu cholesterolu v krvi, ale mají vedlejších účinků až hrůza. Na rozdíl od jiných léků se však neblahé důsledky jejich užívání objevují s poměrně velkým časovým zpožděním, proto je pacienti s těmito léky nespojují. A lékaři to buď nevědí, nebo jim to neřeknou. Populární léky jako Atorvastatin, Tulip, Torvacard, Zaranta či Crestor zase zvyšují riziko cukrovky, nemoci jater, poškození mozku, zakrnění svalů a dokonce i předčasné smrti. Více než tucet studií ukázal, že užívání těchto léků jako prevence srdečního záchvatu či infarktu pomáhá minimálně - pokud vůbec. Statiny jsou zdravotně zcela neužitečné pro milióny jinak zdravých lidí, jimž jsou předepisovány.

Zde bych ještě doplnil důležitou informaci. Pokud budete užívat přípravky na obnovu kloubní chrupavky, např. Celadrin extra silný, tak užívání statinů tomu zabraňuje.

Z malých problémů velké

Na schizofrenii, bipolární poruchu (dříve maniodepresivní psychózu) a deprese jsou často předepisována neuroleptika jako Seroquel (quetiapine fumarate), Abilify (aripiprazole), Risperdal (risperidone) a Zyprexa (olanzapine). Důsledkem užívání těchto léků však může být dlouhodobé neurologické a mozkové poškození, nemluvě a vysokém riziku metabolického syndromu, jenž může zahrnovat velké zdravotní problémy jako kardiovaskulární onemocnění a cukrovku. Neuroleptika jsou tak nebezpečná, že studie zveřejněná v časopise British Medical Journal je prohlásila za více nebezpečné než terorismus.

Antidepresiva založená na selektivních inhibitorech zpětného vychytávání serotoninu (SSRI) se předepisují už léta. Účinné látky fluoxetine, sertraline, paroxetine či escitalopram však mají nebezepečné vedlejší účinky: sklony k sebevraždě, sexuální dysfunkce, gastrointestinální krvácení a srdeční onemocnění.

Opiáty na tišení bolesti jako Vicodin (hydrocodone bitartrate a acetaminophen), OsyContin (oxycodone HCl), Percocet (osycodone a acetaminophen), kodein a morfium jsou podle studií Brandeis University v Massachusetts dnes odpovědné za větší počet případů smrtelného předávkování než heroin nebo kokain.

Ani estrogen a jiné hormonální léky předepisované pod záminkou prevence proti řídnutí kostí (osteoporóza) a srdečním chybám nejsou bezpečné. Dlouhodobé užívání těchto přípravků u více než 30% žen, které je berou, vyvolává rakovinu. Obzvláště častými formami vyvolanými těmito léky jsou na hormonech závislé rakoviny, jako například rakovina prsu a dělohy.

Únik z kruhu je možný

Velkou snahou farmaceutického průmyslu je zahrnovat do obchodu s nemocemi i zdravé jedince, kterým jsou nabízeny léky na prevenci proti různým nemocem. Bombardují nás reklamami v novinách, časopisech, v televizi, rádiu, na internetu, na billboardech, všude. Součástí obchodní strategie farmaceutických společností je likvidace všech nepatentovatelných léčebných procedur a jejich poskytovatelů. Světová zdravotnická organizace (WHO) s nimi kolaboruje a zájmy farmaceutické lobby otevřeně podporuje.

Je možné tomu všemu uniknout? Jakby ne. Informovanost je naší devizou. Nejsem zastáncem odstřižení se od moderní medicíny a naprosté odevzdanosti bylinkám a alternativní léčbě. Ale ani naopak.

Pokud už mi lékař předepíše lék, vždy se ho zeptám, jak ten lék funguje, jaká jsou rizika spojená s jeho užíváním, jaké má vedlejší účinky a zda je skutečně nutné jej užívat.

V případě, že léčivý účinek převyšuje možná rizika, jdu s receptem do lékárny. Jinak ne.

Ne jen proto, že vím, jak dopadla moje máma

Zdroj: protiproud.parlamentnilisty.cz

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

.

Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...
Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční čínské medicíně. V angličtině nazývá Turkey tail což znamená – krocaní ocas,...
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...
Kurkumin a trávicí systém Pokud bychom měli vyjmenovat pouze jedinou oblast, která v současnosti vyžaduje největší pozornost, pak by to určitě byl nemocný trávicí systém. Tato „vstupní brána k našemu...
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungly někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

 

BORELIÓZA, CHLAMYDIE... ÚNAVOVÝ SYNDROM

PŘÍRODNÍ POSTUP K UZDRAVENÍ

zde

REISHI

extrakt

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!

 

REISHI

spór

100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

REISHI

triterpen max

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

 

CORDYCEPS

extrakt

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

 

AŠVAGANDA

extrakt

Nejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

 

HERICIUM

extrakt

k

 

ETICKÝ KODEX

 České lékařské komory,  

který především zdůrazňuje etické principy lékařského povolání vůči pacientovi

 

Každý třetí český lékař trpí vážným syndromem vyhoření. Cítí se na dně a nenávidí své povolání i pacienty

Česká lékařská komora ve spolupráci s 1.lékařskou fakultou Univerzity Karlovy v roce 2014

 

Nevěřte něčemu jen proto, že to řekl nějaký mudrc

Buddha

 
 

Představa je příčinou mnoha nemocí, ale víra je možnost léčení nemocí všech

Paracelsus

 
 

Nechte své léky ležet v chemické misce, jestliže dokážete léčit svého pacienta prostřednictvím stravy

Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda

Pokud nejsi připraven změnit svůj život, není ti pomoci

Hippocrates 460 - 377 př.n.l. - Hippokratova přísaha

 
 

Jsme tak živí a zdraví, jako je živá a zdravá strava, kterou se živíme a uzdravujeme

Dr.Vladimír Domen

 

 

Zdraví se nedá získat pasivně u lékaře, nebo v drogérii na rohu. Zdraví lze získat jen ukázněným způsobem života

Dr.René Dubos

 

 

Sami jsme tím nejlepším lékem

To, co den co den děláte, určuje, jakým způsobem a jak dlouho budete žít

Prof.dr.Kurt Tepperwein

základy odkyselení organismu

 

 

Nemoc není nic jiného, než pokus těla zbavit se morbidních látek

Thomas Sydenham, nesoucí předzdívku "anglický Hippocrates"

 

 

Nemoc je vyléčena jen pomocí Přírody, neutralizací a vyloučením smrtonosných látek

Prof.Dr.Hermann Boerhaave

 

JAREK NOHAVICA

v 02 Aréně

Pánbůh ztratil vliv...

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL, DRŽME SE.

 

Trojúhelník rozřežeme na kusy, které přeskládáme. Kampak nám ale zmizel jeden čtvereček?

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Více úžasný:

MUDr. Henry Bieler

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

ROZHOVOR S MUDr. SOŇOU PEKOVOU, Ph.D. - 8. červenec 2021

Globalisty cenzurované video nově na svobodném kanálu

 

KLINICKÉ TESTY LÉKŮ - PODVOD

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

100% Sibiřská Čaga
Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

 

 

MUDr. Ludmila Eleková: Vakcíny brzdí vývoj. Dříve děti mluvily souvisle od 2 let a dnes? Katastrofa! (1:58:35)

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama

___________________________________________________

Předpokládané trendy v užívání vitamínů a dalších doplňků stravy v roce 2021 ZDE

 

 

KNIHA

NACISTICKÉ KOŘENY "BRUSELSKÉ EU"

 MUDr. Matthias Rath, Paul Anthony Taylor, Aleksandra Niedzwiecki a August Kowalczyk

v češtině je možno knihu přečíst online zde

Co jste už vždycky chtěli vědět o ‘bruselské EU’ - Ale nikdo se neodvážil vám o tom říci!

 

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

 

Jak platné v roce 2020 - 2021

 

PROTESTSONG

V DLOUHÉM ZATMĚNÍ

Ilona Czáková, Roman Horký a KAMELOT

(Oficiální videoklip - Premiéra: 1. 12. 2020)

Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky