Koloidní stříbro jako přírodní antibiotikum

Ing. Zdeněk Rozehnal

Nachlazení, chřipka, kašel a rýma se objevují často. Většina lidí, která užívá koloidní stříbro se zpravidla velmi rychle zbaví těchto nepříjemných neduhů. A to díky tomu, že koloidní stříbro ničí nebezpečné viry a choroboplodné baktérie, protože současně vyráběné koloidní stříbro neničí "dobré" aerobní bakterie, které jsou pro náš organismus velmi potřebné. Koloidní stříbro chrání imunitní systém, napomáhá jeho regeneraci a zlepšuje trávení, protože aktivuje trávící enzymy. Baktérie nejsou schopny vytvořit odolnost proti částicím koloidního stříbra, jako k tomu dochází u antibiotik.

Použití koloidního stříbra

Dr. Henry Crooks ukázal na koloidní stříbro jako na absolutně bezpečný prostředek, který je pro člověka netoxický s vysokou schopností ničit baktérie. Později se ukázalo, že použití koloidního stříbra je účinné také proti plísním, parazitům a virům. Koloidní stříbro je velmi účinné a netoxické. Mikroskopické částice koloidního stříbra se nehromadí v organismu, protože v průběhu několika dnů dojde k jejich vyloučení. Pokud konkrétní antibiotikum eliminuje asi 6-7 škodlivých baktérií, koloidní stříbro ničí více než 650 choroboplodných baktérií, virů, mykóz a plísní.

Princip účinnosti

Koloidní stříbro ničí jen nepřátelské patogeny neboli tzv. bezkyslíkaté mikroorganizmy a neubližuje přátelským baktériím, které potřebují k životu kyslík. Stříbro neničí tyto bakterie přímo, ale rozkládá enzymy těchto bezkyslíkatých baktérií, virů, plísní, které bez těchto enzymů nemohou existovat. Stříbro tak funguje jako katalyzátor a efektivně enzymy vyřazuje z činnosti.

Velikost částic koloidního stříbra je od 1,5 do 5 nm, viry mají velikost od 15 do 150 nm a baktérie od 350 do 1000 nm a jsou tedy podstatně větší než částice koloidního stříbra, které díky tomu mohou volně pronikat do nitra patogenů. Výsledkem této činnosti je, že si baktérie nemůže rozvíjet vůči stříbru odolnost (rezistence), jako je tomu u antibiotik.

Koloidní stříbro a nemoci

Není známa žádná nemoc, která by byla způsobena organizmem, jenž může žít v přítomnosti i nepatrného množství stříbra. Podle laboratorních testů dochází k destrukci bakterií, virů a plísní během několika minut od kontaktu se stříbrem. Prakticky není znám mikrob, který by nebyl koloidním stříbrem zničen do 6 minut.

VŠEOBECNÉ VLASTNOSTI KOLOIDU STŘÍBRA:

 • koloid stříbra ani v otevřených ranách nepálí a neštípe
 • dezinfikuje rány a napomáhá k jejich vyčistění
 • urychluje hojení a zacelování poraněné pokožky
 • má velmi dobré účinky na otevřené vředy, stahuje a hojí chronické rány
 • je netoxické a lze ho při vnějším použití nanášet dlouhodobě. Nezanechává na pokožce viditelné stopy
 • není nijak cítit
 • lze ho použít i k ošetření oblečení v outdoorových aktivitách. Látka se namočí do koloidu a potom se nechá volně uschnout. Ošetřená látka dočasně získá vysokou antibakteriální schopnost

Doporučené dávkování je platné pouze pro čerstvé koloidní stříbro s vysokou stabilitou a vyrobené řízenou elektrolýzou:

 •   8 ppm     – nízká koncentrace (rostliny)
 • 10 ppm     – univerzální koncentrace (vnitřní užití + ošetření pleti, očí lidí a zvířat)
 • 15 ppm +  – vysoká koncentrace (vnější použití, postřik, obklady, potírání, výplach, hygiena)

Vážným argumentem proti používání koloidního stříbra je, že stříbro působí toxicky a při delším používání může vyvolat neodstranitelné šedomodré ztmavnutí kůže – argyrii a řadu jiných poruch, například nervového systému. Nicméně stříbro v malém množství nepůsobí toxicky. Doporučené dávkování je nastaveno tak, aby nebylo škodlivé a předcházelo podobným onemocněním jako je argyrie. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je možné zkonzumovat během života až 10 g stříbra, aniž by se jakkoli zvýšilo riziko vzniku popisovaného onemocnění, přičemž celková roční dávka má být nižší než 1g. Podíváme-li se na dostupná koloidní stříbra, zjistíme, že můžeme sehnat koncentrace 7.5 – 100 ppm. Koncentrace vyšší než 25 ppm není vhodná pro vnitřní použití.

Například 25 ppm je 25 mg dané látky/1litr = 0,025 g/1litr. Abychom dosáhli maximální hodnoty dávkování 1 g za rok, museli bychom v této koncetraci za rok vypít 40 litrů koloidního stříbra. Doporučené dávkování u takové koncentrace je maximálně 1 dl na jeden den. To znamená, že kdybychom každý den pili koloidní stříbro v tomto dávkování, za celý rok bychom se i přesto nedostali na horní hranici 40 litrů – za celý rok by to totiž dalo dohromady cca 36,5 litrů. Každopádně koloidní stříbro se podává zpravidla v nižších koncentracích.


Koloidní stříbro můžeme používat také pouze orálně, bez polykání, podrženo v ústech po dobu 5-10 minut, aby došlo ke vstřebání Ag+ iontů ústní sliznicí a poté by mělo být vyplivnuto, aby nebyla zbytečně namáhána střevní mikroflóra. Koloidní stříbro se tímto způsobem v některých případech stejně účinně vstřebá jako při vnitřním užití.

Způsoby užívání:

 • Základní 21 denní čistící kůra
 • Desinfekce vody
 • Chřipka
 • Akné
 • Zánět dásní
 • Plísňové onemocnění nohou
 • Infekce horních cest dýchacích, nachlazení
 • Pásový opar
 • Infekce močového měchýře a močových cest
 • Výplach tlustého střeva (klystýr)
 • Další možné použití
 • Domácí zvířata
 • K výplachu očí při zánětech

Doporučení před prvním užitím koloidního stříbra:

Nejdříve vyzkoušejte rozetřít trochu koloidního stříbra na zápěstí, kvůli možné alergii na stříbro (velmi vzácné) a teprve po cca 1 hodině jej užít vnitřně. Těhotné ženy a kojící matky by měly použití koloidního stříbra konzultovat se svým lékařem.

Základní 21 denní čistící kůra

Mnoho lidí zaznamenalo velký nárůst fyzické a psychické energie poté, co absolvovali tzv. 21 denní čistící kůru. Během této kůry dochází k masivnímu pročištění organismu od patogenů. Pro zvýšení a urychlení efektivity se po dobu trvání kůry nedoporučuje konzumace masa, ryb a vajec, výrobků chemicky konzervovaných a vyřaďte alkohol a cigarety. V průběhu trvání celé kůry se doporučuje pít nejméně 2 litry čisté pramenité vody denně, důkladně rozžvýkávat konzumovanou stravu. Doporučuje se též pít podmáslí pro obnovu střevní mikroflóry nebo užívat probiotika a prebiotika. Pro tuto čistící kůru je vhodné koloidní stříbro o koncentraci 10 ppm. Po dobu prvních 5 dnů užívejte orálně 10 ml 1x denně, dalších 5 dnů 2x 10 ml denně, dalších 5 dnů 3x 10 ml denně a posledních 6 dnů 4x 10 ml koloidního stříbra denně.

Desinfekce vody

1 ml koloidního stříbra 10 ppm na 1 litr vody. Pro domácí zvířata dávka 1 ml koloidního stříbra 7.5 ppm na 1 litr vody.

Chřipka

Aplikujte koloidní stříbro o koncentraci 15-20 ppm, orálně 5-6x 20 ml denně, po ustoupení příznaků nemoci snižte dávku na 2x 20 ml denně. Pijte dostatečné množství tekutin, alespoň 2 l čisté pramenité vody denně k vyplavení patogenů.

Akné

Ráno a večer před spaním vyčistěte důkladně pokožku a osušte. Naneste koloidní stříbro o koncentraci 10-30 ppm (postřikem nebo použitím vatového tampónu) přímo na postiženou oblast. Nechte uschnout. Kombinujte s orálním užitím koloidního stříbra 10 ppm a to 3x 10 ml za den. Poté, co se kůže vyčistí, používejte jako udržovací dávku 10 ml koloidního stříbra orálně jednou za den minimálně ještě dalších 14 dnů.

Zánět dásní

Pro tuto kůru je určeno koloidní stříbro o koncentraci 10-15 ppm. Aplikujte nezředěné koloidní stříbro přímo na dásně, 3x 10 ml denně. Poté, co příznaky ustoupí, pokračujte s udržovací denní dávkou 10 ml ještě dalších 14 dnů.

Plísňové onemocnění nohou

Řádně chodidlo umyjte a usušte. Aplikujte koloidní stříbro 30-40 ppm nástřikem přímo na postiženou oblast a nechte uschnout. Současně doporučujeme užívat orálně koloidní stříbro o koncentraci 10 ppm 2x 30 ml denně, dokud příznaky onemocnění nezmizí.

Infekce horních cest dýchacích, nachlazení

Pro tuto kůru je určeno koloidní stříbro o koncentraci 15-20 ppm. Aplikujte sprejem koloidní stříbro přímo do nosní dutiny 2-3x 1 ml denně spolu s 30 ml užitých orálně. Po ustoupení příznaků nemoci pokračujte s udržovací dávkou 1x 15 ml denně aplikovaných orálně až do úplného uzdravení.

Pásový opar

Pro tuto kůru je určeno koloidní stříbro o koncentraci 10 ppm + 30 ppm spray. Při pocitech příznaků pásového oparu, užívejte orálně 3x 20 ml koloidního stříbra denně spolu s přímou aplikací koloidního stříbra spray na postižené místo. Pokud pásový opar nepropukne přímo, užívejte udržovací dávku 20 ml koloidního stříbra denně.

Infekce močového měchýře a močových cest

Pro tuto kůru je určeno koloidní stříbro o koncentraci 10 ppm. Orálně 3x 30 ml denně po dobu 5 dní, po odeznění příznaků nemoci, užívejte 30 ml denně. Pijte dostatečné množství tekutin, minimálně 2 litry čisté pramenité vody denně.

Výplach tlustého střeva (klystýr)

10 ml koloidního stříbra 10 ppm na 1 litr vody.

Další možné použití

Používá se buď nanesením roztoku bezprostředně na kůži pomocí obkladů nebo pomocí rozprašovače v těchto případech poranění: Popáleniny, spálení kůže při opalovaní, svědění kůže, opar, kvasinková nákaza, měkké kožní bradavice, obměna pokožky, infekce uší a nosu, akutní zánět spojivek, kožní houby, spalničky, kožní záněty, otevřené rány a zranění, štípnutí hmyzem a lupénka.

Domácí zvířata

Spousta majitelů domácích zvířat má dobré zkušenosti s užíváním koloidního stříbra při jejich léčení. Koloidní stříbro může být použito orálně, k léčbě očí, uší, nosu a malých ran. Může být také použito k odčervení zvířat a jako prevence před různými druhy parazitů. 1 ml koloidního stříbra 7.5 ppm na 1 litr vody.

 

Nevystavujte místa ošetřená koloidním stříbrem přímému slunečnímu záření!

 

Nežádoucí účinky

Ve výjimečných případech se může objevit Herxheimerova reakce (Náhlé zhoršení příznaků po podání antibiotik – je způsobena rozpadem mrtvých bakteriálních buněk a uvolněním velkého množství bakteriálních endotoxinů do organismu. Může být až život ohrožujícím stavem, kdy je v tomto případě nutné dávku antibiotik dočasně snížit), která je vyvolána pročištěním organismu od nashromážděných toxinů, které v průběhu uvolňování se do krevního oběhu mohou způsobovat krátkodobé potíže jako: únavu, pocity slabosti, lehký průjem (v tomto případě je vhodné doplnění prospěšných střevních bakterií konzumací jogurtu nebo acidofilního mléka, doporučuje se také pít větší množství vody, aby se zabránilo odvodnění) a zdánlivé zhoršení zdravotního stavu. V takovém případě je vhodné snížit dávku na polovinu. U osob přecitlivělých na stříbro se mohou mimo jiné objevit otoky, vyrážky, hnisání v očích a silná rýma.

Maximální dávka, kterou je možno bezpečně přijímat

Agentura Ochrany životního prostředí USA (EPA) zjistila, že denní dávka 325 mikrogramů koloidního stříbra je pro lidský organismus při hmotnosti 75 kg netoxická. Pokud je v 5 ml koloidního stříbra (koncentrace 10 ppm) obsaženo 50 mikrogramů stříbra, můžeme bezpečně používat 30 ml denně, jestliže je naše hmotnost alespoň 72 kg. Jestliže dítě váží o polovinu méně, přiměřená dávka bude asi 15 ml denně. Časem by si měl každý stanovit svoji individuální dávku s ohledem na svůj aktuální zdravotní stav, případné používání jiných minerálních preparátů, například koloidních minerálů, individuální snášenlivost a ostatních faktorů.

Koloidní stříbro a argyrie

Argyrie – je poměrně vzácné onemocnění, při kterém jsou postiženy sliznice a kůže jako následek dlouhodobého nadměrného užívání stříbra a jeho následné bioakumulace v organismu. Při argyrii dochází k trvalé změně zabarvení pokožky na namodralou až šedou barvu. Právě toto postižení je nejběžnějším argumentem odpůrců užívání koloidního stříbra při léčbě a podpoře zdraví člověka. Většinou se však už nedozvíte za jakých podmínek a při jaké aplikaci toto onemocnění vzniká. Je třeba říci, že k tomuto onemocnění docházelo a dochází jen v případech nekontrolovatelného, nadměrného a dlouhodobého vystavování organismu účinkům stříbra a stříbrných sloučenin, a to hlavně především u lidí s těžkou dysfunkcí ledvin. Dříve se s tímto onemocněním dalo setkat u lidí, kteří dlouhodobě pracovali například ve stříbrných dolech a vdechovali stříbrný prach (1 000 – 1 000 000 násobky běžné expozice) a současně trpěli nějakou poruchou funkce ledvin. Lidé, kteří takto onemocněli následkem léčby stříbrem, tak užívali dlouhodobě nadlimitní množství stříbra, ale co je hlavní, podávané ve formě stříbrných sloučenin (iontů), nikoli čistého metalického stříbra v disperzi (koloidu). Tyto sloučeniny se totiž vyznačují vysokou chemickou reaktivitou na rozdíl od koloidní formy a snadno se slučovaly, přetvářely a vázaly do tkáňové struktury.

Riziko onemocnění touto chorobou u zdravých lidí, kteří užívají kvalitní koloidní stříbro z ověřeného zdroje a v předepsané míře a koncentraci, je téměř vyloučeno. Zvýšenou míru nebezpečí, v lepším případě jen zbytečné zatěžování ledvin, může představovat pouze aplikace nekvalitního koloidu (velké částice – zabarvení, vysoká koncentrace), popřípadě užívání roztoků Ag iontů v podobě rozpuštěných chemických solí, jenž se někteří neseriózní výrobci a prodejci snaží prodávat jako koloidní stříbro. Proto koloidní stříbro kupujte od renomovaných prodejců v ověřené koncentraci.

Tisková zpráva Univerzity Palackého v Olomouci - 07.2013

Významný krok pro řešení velkého medicínského problému, jímž je stoupající odolnost bakterií vůči léčbě antibiotiky, učinili vědci Lékařské a Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého. Prokázali, že účinnost antibiotik zvyšuje přidání sloučeniny stříbra, případně mikročástic či nanočástic tohoto kovu. Antibiotika v kombinaci se stříbrem se pak mohou využívat v nižších dávkách a účinkují i na bakterie, které byly dříve na antibiotika rezistentní. Účinek lze prokázat i při podstatně nižších koncentracích antibiotika.

Přínos je především v tom, že antibiotika s příměsí stříbra opětovně vykazují antibakteriální účinek i vůči takovým bakteriím, na něž antibiotikum bez této příměsi nezabíralo nebo bylo účinné jen zčásti

 

Přitom od 1. ledna 2010 platí v celé EU zákaz vnitřního užívání koloidního stříbra

 

Koloidní stříbra s vysokou stabilitou vyrobená řízenou elektrolýzou

Koloidní stříbro Ag100 - (koncentrace 10 ppm)

300 ml      

500 ml    

1000 ml  

Koloidní stříbro Ag100 - (koncentrace 25 ppm)

300 ml     

500 ml      

1000 ml    

Koloidní stříbro Ag100 - (koncentrace 40 ppm)

500 ml

1000 ml

Koloidní stříbro Ag100 (koncentrace 40ppm)

SPRAY

50 ml

Aplikační sada určená k cílenému užívání koloidního stříbra

Obsah balení

 • 1 ks mechanický rozprašovač s tlačítkem a tryskou na 30 ml hnědé lékovce - k nanášení přípravku na pokožku,
 • 1 ks ústní aplikátor přímý na 30 ml hnědé lékovce - k cílené ústní hygieně při zánětech a aftech,
 • 2 ks očních vaniček - k výplachu očí při zánětech,
 • 2 ks odměrek 10 ml - k přesnému dávkování.

Kombinace

koloidní minerály  +  koloidní stříbro

Koloidní minerály 2 x 300 ml + 0,5 litru kolodního stříbra 10 ppm zdarma

Koloidní minerály 300 ml + koloidní stříbro 300 ml (10 ppm)

Koloidní minerály 2 x 300 ml + 0,5 litru kolodního stříbra 10 ppm zdarma

Zkušenosti kupujících z Prozdraví.cz

Koloidní minerály 300 ml užívám 4. měsíc - zlepšila se kvalita vlasů. Koloidní stříbro Ag100 300 ml je ideální nejen pro čištění pleti.


Koloidní stříbro je super, na jiných stránkách jsem se dočetla, že ničí 650 druhů mikroorganismů, které se mohou na kůži objevovat, je to zázrak. Aplikovaly jsme ho zevně na akné, které měla dcera hodně ošklivé, je jí 18 let, puberta dávno pryč a obličej byl stále špatný. Koloidní stříbro jsem mimo jiné vybrala i na základě referencí na vašich stránkách, zlepšení po 6 týdnech.


Vaše produkty Balcann konopná mast a Koloidní stříbro jsou výborné. Měla jsme úspěch s Balcann konopnou mastí u příbuzných - strýc si už u vás nakoupil konopnou mast 2x, protože má lupénku. Koloidní stříbro Ag100 je výborná věc.


Objednaly jsme si u vás produkt Koloidní stříbro a s kolegyní svorně prohlašujeme, že výrobek splňuje naše očekávání. Pleť, krk i dekolt jsou nevysušené, máme příjemný pocit, nepoužíváme už na noc žádný krém. Poradí si i s drobnými kožními problémy. Doporučujeme a zdravíme.


Koloidní stříbro používám jako pleťovou vodu. Je skvělé, dobře tonizuje pleť, hojí i škrábance od mých koček, nebo drobná poranění a pupínky.


S produktem Koloidní stříbro Ag100 jsem spokojená.


Koloidní stříbro je univerzální přípravek, který by neměl chybět v lékárně. Od 14 let trpím na akné a bez tohoto výrobku si to nedovedu představit.


Dobrý den, koloidní stříbro - je příjemné, nemnoží se bakterie. Karité balzám na rty - výborný, je mastný, což je na rty ok. Skin-Cap krém - je nejlepší na atopický ekzém - podle toho, co jsem dosud vyzkoušela. Na rozdíl od Karité balzám Atopikderm - ten je moc mastný a ucpává póry. Jednoznačně nejlepší je Skin-Cap krém, který rozhodně budu objednávat i nadále. Díky, že jste.


Koloidní stříbro by mělo být stále při ruce, samozřejme dodržovat upozornění výrobce!!! Poskytuje očistu těla zevnitř i zvenku.


Koloidní stříbro používám jako přírodní antibiotikum i při mírném nachlazení.


Univerzální lék. Koloidní stříbro užívám dlouhodobě, mám dobré zkušenosti.


Dobrý den, s Vaším produktem Koloidní stříbro jsem byla spokojena. Vřele všem doporučuji.


Výrobek Koloidní stříbro jsem zakoupila pro 13 letou dceru, kterou trápí nevzhledné akné. Po používání koloidního stříbra je znát opravdu viditelné zlepšení. Pleť není tak zanícená. Myslím, že jí to pomohlo více, než kterýkoliv přípravek, co jsme dosud vyzkoušeli. Nyní ho používám i já, dokonce si kolegyně v práci všimly znatelného zlepšení.


Dobrý den, k Vašemu dotazu ohledně zakoupených výrobků: 100% bambucké máslo - jsme velice spokojeni, používáme je na hrubou kůži a máme s ním velice dobré zkušenosti. Koloidní stříbro - mám velmi dobré zkušenosti s mykózou na nohou a při bolesti v krku je velmi dobré kloktání koloidního stříbra. Kniha Doba jedová I, Doba jedová II - obě knihy jsou velice zajímavé a až mě mrazí, v jaké době žijeme a jak se dobrovolně zabíjíme. Je škoda, že tato kniha nemá větší reklamu. Snažím se o těchto tématech hovořit s přáteli, knihu půjčuji a doporučuji k objednání, aby se širší veřejnost dozvěděla tyto někdy až šokující informace, které jsou však dosti důležité pro zachování lidského rodu. Nepotřebujeme žádný konec světa. Je smutné, že honba za penězi a reklamou je lidstvu milejší než zachování matky přírody a lidstva. Moc za Vaše produkty děkuji a určitě budu i nadále Vaší zákaznicí. S pozdravem a přáním vešeho dobrého v roce 2013.


Koloidní stříbro je skvělé při virózách, rýmě, bolesti ucha, bolest krku, dutiny, afty - nakapat, kloktat, užít vnitřně, léčíme se celá rodina bez antibiotik, u dutin nakapat do nosu v předklonu.


Koloidní stříbro - již jsem ho používala předtím. Jedná se o nedráždivou vodu vhodnou naprosto pro všechny typy pleti, včetně citlivé a aknotické. Nezanecháva na pleti žádny mastný film, používám ji místo tonika. Nečervenám po ní jako po ostatních tonikách. Doporučuji. Purecuitical na stahování pórů je více olejový, takže lepší na noc. Střídám to s koloidním stříbrem. Lehké zlepšení na pleti s akné zaznamanávám....spíše mi přijde, že urychlí hojení díky tomu, že pleť není v noci přesušená. Na noc přes to už nedávám žádný krém. Effektive Star - jako ústní voda mi vůbec nevyhovuje chuť. Na odřeniny i obličej dobré.


Dobrý den, zakoupený produkt Koloidní stříbro Ag100 300 ml používám každý den a jsem velmi spokojena. Účinky se dostavily v podstatě ihned. Užíváme ho celá rodina ať už na akné nebo na kožní problémy. Vřele všem doporučuji jak tento produkt, tak Váš inetrnetový obchod.


Dobrý den, Koloidní stříbro nyní používám  jako pleťovou vodu, a v případě, že se mi vytvoří nějaké pupínky, rychle se jeho pomocí hojí. Ale hlavně jsem koloidním stříbrem již před časem vyléčila pásový opar, takže na ně nedám dopustit. Vřele doporučuji.


Koloidní stříbro je malý zázrak, doporučuji i vnitřně místo antibiotik.


Dobrý den, Colafit slim s Chitosanem a Colafit jsem si koupila hlavně kvůli bolesti v koleně, které poměrně dost bolelo při chůzi ze schodů. Začala jsem nejprve užívat Colafit slim, který jsem již dovybrala. Bolest kolene opravdu ustoupila a zatím se nevrátila. Na hubnutí u mě tento přípravek nepůsobil. Nyní užívám čistý Colafit a jsem s ním také spokojena. Určitě budu v užívání pokračovat. Koloidní stříbro používám místo pleťové vody. Mám citlivou pleť, avšak tento přípravek snáším velmi dobře. Takže u mě spokojenost se všemi jmenovanými přípravky.


Hezký večer, Koloidní stříbro používám, rakytníkový olej je skvělý, ostropestřecový olej byl velmi dobrý.

Dobrý den, se všemi produkty (Aurecon ušní svíčky Plus, Baktevir, Koloidní stříbro) jsem velmi spokojená, používám je opakovaně s dobrými výsledky.


Dobrý den, s produktem Koloidní stříbro Ag100 300 ml jsem nad míru spokojená a na mou pleť má velice příznivé účinky. Určitě si jej opět objednám.


Dobrý den, jsem velmi spokojená, koloidní stříbro používám nejen na kůži, ale i na kloktání, když mě škrábe v krku a od té doby, co jej používám, tak jsem nebyla nemocná! Takže jedním slovem super!


Knihu Sám sobě doktorem jsem znala, ale chtěla jsem mít svou, je plná výborných nápadů, jak se udržovat v kondici. Koloidní stříbro užívám již několik let, jakmile na mne něco leze. A vždy pomůže.


Koloidní stříbro používám místo pleťové vody na citlivou pleť a dcera na akné.


Dobrý večer, odpovídám na Váš dotaz ohledně Koloidního stříbra. S přípravkem jsem spokojená. Používám ho výhradně ke kosmetickým účelům. Každý večer a ráno k očištění pleti.


Koloidní stříbro má pozitivní účinek na pokožku obličeje a dekoltu, nedráždí a snižuje výskyt projevů akné.


Koloidní stříbro používám již několik let na pleť a oplachuji si jím i vlasy, abych neměla lupy. Jsem s ním velmi spokojená.


Koloidní stříbro užíváme celá rodina k léčbě viróz, rýmy a bolesti ucha - nakapat několik kapek nebo kloktat, užíváme i vnitřně.


Dobrý den, Koloidní stříbro užívám už léta. Je to jeden z opravdu účinných prostředků proti nachlazení a rýmě atd.


Dobrý den, Collagenceutical biovital tablety užívám již druhý měsíc a mohu je doporučit, pleť je vyhlazená a vypadá opravdu mladší, působí i na vlasy a nehty. Mohu doporučit, určitě budu užívat dále. Koloidní stříbro Ag100 užívá můj syn (18 let) jako čistící tonikum a je velmi spokojen, má již druhé balení.


Dobrý den, s výrobkem Koloidní stříbro Ag100 jsem maximálně spokojená. A moje rodina a přátelé, kterým stříbro kupuji, také. Používáme ho jako tonikum na obličej, na všechny typy zanícených nebo podebraných chloupků (druhý den po holení, depilaci, epilaci, potírám ta místa preventivně každý den), rychle hojí řezné rány, odřeniny, spáleniny, popáleniny. Spáleniny při vaření...trouba a žehlička je velký nepřítel a dlouho se to hojí. Se stříbrem 2-3dny. Ránu to vysuší a rychle zahojí. Štípance od hmyzu potírám - místo neoteče a nesvědí. Dále akné, opruzeniny u miminek i dospělých, plíseň na nohou, potírám podpaždí proti pocení.


Dobrý den, Koloidní stříbro jsem tuto zimu používala především pro své dva syny při virových onemocněních v kombinaci s vyššími dávkami vitamínu C a zinku. Na mladšího syna, 12 let, zabíralo velmi rychle, a když jsem jej podala při začátku onemocnění (rýma, a nebo že se necítil ve své kůži), zabralo přes noc a onemocnění se nerozběhlo. Poprve po několika letech neměl přes zimu žádnou vleklou virózu ani chřipku. U staršího syna, 19 let, který je alergik a má časté záněty dutin a trpí na chřipky, Koloidní stříbro pomohlo vyřešit onemocnění bez antibiotik a zkrátilo průběh asi na polovinu doby. Také průběh onemocnění byl tuto zimu lehčí než jindy. Já sama jsem Koloidní stříbro zkusila, když se o mě pokoušela viróza a ta velmi rychle odezněla. Momentálně chci zkusit Koloidní stříbro na naší fence boxera, která trpívá na záněty oušek.


Dobrý den. Jako psychotronik provádím diagnostiky pacientů a k léčbě jim bylo vybráno právě toto Koloidní stříbro od firmy Pharma Activ. S tímhle stříbrem mám zkušenosti já sám na sobě i celá naše rodina. Zkrátka - vynikající produkt, obrovských možností!!!


Onemocněl jsem stafylokokovou artritidou a polyartritidou. Vaše přípravky Symbi I - probiotikum a Symbi II - laktobacily mi pomohly zbavit se této choroby. Toto ještě bylo doplněno přípravkem Koloidní stříbro, které jsem užíval vnitřně. Těším se na další spolupráci a děkuji za zasílání informací.


Dobrý den, s výrobky jsem spokojena: Koloidní stříbro - neagresivní, ale důkladné čištění pleti (vyzkoušela i sestra a byla nadšena). Orgastický gel pro ženy Durex - nemá chybu!!! Doporučuji!!! Rychlý nástup a dlouhý účinek :-) HERBUST - na zvětšení poprsí u mně nemá vůbec žádný vliv, ale je to jediný přírodní výrobek, který mi dokázal vyrovnat hormonální hladinu - menstruaci mám pravidelně a psychicky se cítím také mnohem lépe. Koňský balzám SVI!SS - bohužel nemohu posoudit, věnovala jsem jako dárek ženě se zánětem šlach a zpětnou vazbu nemám. Přeji hezký den.


Zatím mám zkušenosti jenom s koloidním stříbrem. O koloidní stříbro se zajímám cca 3 roky a jeho působení je až neskutečné. Mohu jenom každému doporučit. Další dva přípravky užívá manželka a i ta je spokojená.


Moc Vás zdravím, s koloidním stříbrem jsem velmi spokojená a slyšela jsem, že se dá užívat i jako lék, ale to jsem zatím nezkoušela. Koloidní stříbro vyléčilo akné mému synovi a tak Vám ještě jednou děkuji, že je možné tento lék u Vás zakoupit.


Dobrý den, přípravek používá moje 14ti letá dcera - hlavně v oblasti zad a ve výstřihu měla pupínky - a po pravidelném čištění ve výstřihu zmizely úplně a na zádech vysychají a hojí se. Jsme velmi spokojeni.

Koloidní stříbro jako dokonalá ústní voda? Zjistilo se, že vyplachování úst stříbrem léčí infekce

Jonathan Benson

Úžasné vlastnosti stříbra zaplavují stránky vědeckých časopisů. Badatelé, vědci a lékařští experti přiznávají fakta, že tento jedinečný prvek má velmi léčivé vlastnosti, mnohem větší než farmaceutická antibiotika a léky.

V nové studii, publikované v the Society for Applied Mocrobiology se odhaluje, že stříbro je schopné zabíjet kvasinky – jež jsou původci infekcí v ústech. Jsou to Candida bílá a Candida glabrata.

Profesorka Mariana Henriques a její kolegové na Universitě Minho v Portugalsku ocenili účinek koloidního stříbra v léčbě moučnivky, dentální stomatitidě a dalších jiných infekcí ústní dutiny způsobené již dvěma zmíněnými druhy candidy. Došli k závěru, že stříbro bylo účinné za všech okolností a to velmi dramaticky.

„Infekce Candidy je často odolná proti tradičním fungicidním terapiím a vzniká zde rostoucí potřeba alternativních přístupů“, komentuje tyto nálezy Mariana Henriques. “ Nanočástice stříbra se zdají být novou potencionální strategií při boji proti těmto infekcím. V podobě nanočástic je stříbro stabilní v kapalině a mohlo by se stát novou ústní vodou v blízké budoucnosti.“

Pro mnoho lidí tyto výsledky nejsou překvapivé, jelikož je koloidní stříbro používáno vnitřně na další jiné nemoci a infekce, a zevně na podporu hojení a zabránění infekce při zraněních.

Po staletí bylo stříbro užívané pro léčebné účely, dokud je U.S.Food and Drug Administration (FDA) nezačala marginalizovat ve prospěch farmaceutických drog v roce 1940.
  http://www.naturalnews.com/027235_silver_colloidal_antibacterial.html

V roce 2000 badatelé z Číny a Korei zjistili, že stříbro je také efektivním ošetřením proti Escherichia coli (E-coli) a Staphylococcus aureus (zlatý stafilokok). Zjistilo se, že stříbro efektivně uvolňuje cytoplazmatické membrány z bakteriálních stěn a zabraňuje DNA  těchto bakterií se replikovat. V podstatě, stříbro smrtelně demobilizuje bakterie a zabraňuje jejich rozšiřování.

„Koloidní stříbro má dlouhou historii jako přírodní antibiotikum“, píše Walter Last ve své knize  The Natural Way to Heal: 65 Ways to Create Superior Health“ Má silné účinky v zabíjení bakterií, virů, plísní, parazitů a rakovinných mikroobů a je bez jakýchkoliv vedlejších účinků.“


Originál: Natural News

Více:
 

NEŽ NAVŠTÍVÍTE LÉČITELE

ZAČNĚTE NEJDŘÍVE U SEBE

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypijte minimáně 3 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky sody bicarbony), v případě únavy a pro posílení imunity můžete použít extrakt z Cordycepsu a nejdříve po 15 minutách

kefír z tibetské houby + lněné semínkomletá skořice

 0,3-0,5 litru + 1-3 lžíce čerstvě rozemletých semínek + 1 lžička-max.4 g za den!

+ 25 dkg kysaného zelí denně, které si sami jednoduše vyrobíte

 

REISHI

extrakt

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!

 

REISHI

spór

100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

REISHI

triterpen max

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

 

CORDYCEPS

extrakt

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

 

  

 

HERICIUM

extrakt

 

DETOXIKAČNÍ NÁPLASTI

CERTIFIKÁT

 

ALOE VERA

1 LITR

 99,5%

čisté šťávy

 

MÁTE PEJSKA NEBO KOČIČKU?

I VY MŮŽETE ODSTRAŇOVAT PARAZITY

 

WURM - EX

 

PARAZIN

 

MACA

 

ETICKÝ KODEX

 České lékařské komory,  

který především zdůrazňuje etické principy lékařského povolání vůči pacientovi

 

Každý třetí český lékař trpí vážným syndromem vyhoření. Cítí se na dně a nenávidí své povolání i pacienty

Česká lékařská komora ve spolupráci s 1.lékařskou fakultou Univerzity Karlovy v roce 2014

 

Nevěřte něčemu jen proto, že to řekl nějaký mudrc

Buddha

 
 

Představa je příčinou mnoha nemocí, ale víra je možnost léčení nemocí všech

Paracelsus

 
 

Nechte své léky ležet v chemické misce, jestliže dokážete léčit svého pacienta prostřednictvím stravy

Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda

Pokud nejsi připraven změnit svůj život, není ti pomoci

Hippocrates 460 - 377 př.n.l. - Hippokratova přísaha

 
 

Jsme tak živí a zdraví, jako je živá a zdravá strava, kterou se živíme a uzdravujeme

Dr.Vladimír Domen

 

 

Zdraví se nedá získat pasivně u lékaře, nebo v drogérii na rohu. Zdraví lze získat jen ukázněným způsobem života

Dr.René Dubos

 

 

Sami jsme tím nejlepším lékem

To, co den co den děláte, určuje, jakým způsobem a jak dlouho budete žít

Prof.dr.Kurt Tepperwein

základy odkyselení organismu

 

 

Nemoc není nic jiného, než pokus těla zbavit se morbidních látek

Thomas Sydenham, nesoucí předzdívku "anglický Hippocrates"

 

 

Nemoc je vyléčena jen pomocí Přírody, neutralizací a vyloučením smrtonosných látek

Prof.Dr.Hermann Boerhaave

 

JAREK NOHAVICA

v 02 Aréně

Pánbůh ztratil vliv...

 

S připojením je to někdy těžké

NENAČITA

 

Trojúhelník rozřežeme na kusy, které přeskládáme. Kampak nám ale zmizel jeden čtvereček?

 

 

Cílem medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

KLOUBNÍ VÝŽIVA

 

MUDr. Ladislav Šafránek, lékař pro zdravou dlouhověkost

ČLÁNEK

Nejlepší kloubní výživa

jako jediná obnovuje kloubní chrupavku

 

 

CELADRIN  BARNY´S

 

 

SANDŘIN PŘÍBĚH

ÚSPĚŠNÉ UZDRAVENÍ Z RAKOVINY

 

Sandra: Nikdy nezapomenu na ten POCIT BEZNADĚJE, STRACHU, co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná.

ČLÁNEK  ZDE

Se Sandrou hovořila: Mgr. Zuzana Švédová, Dis.

k

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

 

EXTRAKT           SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

 

ZDE ROSTE ČERVENÁ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY

 

Betaglucan MaxCell

 

 

KOLOIDNÍ STŘÍBRO

využití koloidního stříbra ZDE

 

 

OREGÁNO         ECHINACEA

garance: 70-80% Carvacrolu

Každé druhé české dítě trpí atopickým ekzémem !!!

v pořadu ČT Pološero září 2014 - Česko, odpadkový koš Evropy -  odkaz 

ČLÁNEK

 

 

MELATONIN

á 1,25 mg                    á 5 mg

 

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

Kontakt

Ing. Zdeněk Rozehnal IČ 67385192
(zapsáno od 16.07.1997)
Místo podnikání: Praha 4, Liškova 630/2
V případě dotazu uveďte prosím v mailu Vaše číslo telefonu.

manta9@seznam.cz