Standardní verze

6 nejlepších přírodních produktů pro zdravé vlasy, pokožku a nehty

Ing. Zdeněk Rozehnal

Pokud toužíte po zdravějších vlasech, silnějších nehtech nebo čistší pleti, možná si kladete otázku, zda se vyplatí koupit si přírodní doplněk stravy na vlasy, kůži a nehty.

V závislosti na jeho složení může užívání některého z těchto doplňků stravy pomoci posílit vlasy a nehty nebo zlepšit kožní problémy, jako je akné.

Tento článek obsahuje seznam 6 nejlepších přírodních produktů pro vlasy, pokožku a nehty.

1. Biotin

Jednou z nejoblíbenějších složek, které se nacházejí ve vitamínech na vlasy, kůži a nehty, je biotin - vitamin skupiny B, o kterém se předpokládá, že pomáhá při růstu vlasů a nehtů.

Zatímco důkazy podporují jeho užívání u jedinců, kteří mají biotinu nedostatek, výzkumy o jeho účinnosti pro vlasy a nehty v běžné populaci se různí (1, 2, 3).

Přesto se biotin i přes nedostatek přesvědčivých důkazů běžně vyskytuje v doplňcích stravy na vlasy, kůži a nehty - a to často ve vysokých dávkách. Naštěstí se neprokázalo, že by i velké dávky biotinu byly toxické (4, 5).

2. Vitamíny A, D a E

Vitamíny A, D a E jsou vitamíny rozpustné v tucích, které se často vyskytují v doplňcích stravy na vlasy, kůži a nehty kvůli jejich potenciálnímu prospěchu - zejména pro vlasy a kůži.

Dostatečný příjem vitaminu A například pomáhá udržovat vlasy a pokožku hydratované, protože zvyšuje produkci kolagenu - bílkoviny, která ve spolupráci s elastinem (další bílkovinou) podporuje zdravý vzhled vlasů a pokožky (6, 7, 8).

Nedostatek vitaminu A ve skutečnosti souvisí se stavy vlasů i pokožky, včetně suché pokožky a řídkých vlasů (7, 8).

I když je zapotřebí dalšího výzkumu, vitamin A může být užitečný i pro lidi, kteří trpí akné.

Jedna studie na 50 dospělých lidí zjistila, že užívání 20 mg isotretinoinu - derivátu vitaminu A, který je známý také pod názvem Accutane - denně po dobu 3 měsíců bylo účinné při léčbě středně těžkého až těžkého akné (9).

Co se týče vitaminu D, výzkum potvrzuje, že existuje potenciální souvislost mezi akné a nízkou hladinou vitaminu D.

Studie z roku 2016 totiž zjistila, že užívání 1 000 IU (25 mcg) vitaminu D denně po dobu 2 měsíců výrazně zlepšilo příznaky akné u účastníků, kteří měli nedostatek vitaminu D (10, 11).

V neposlední řadě je známo, že vitamin E má silné antioxidační účinky, což podle výzkumu může mít příznivý vliv na vlasy a pokožku.

Například oxidační stres způsobený volnými radikály je spojován s poškozením vlasů a pokožky, proto se předpokládá, že vitamin E může pomáhat chránit před těmito účinky (12, 13).

I když je výzkum omezený, studie naznačují, že vitamin E může také chránit před vystavením se UV záření a pomáhat při léčbě atopické dermatitidy, svědivého kožního onemocnění známého také jako ekzém (13, 14).

Je důležité si uvědomit, že vzhledem k tomu, že vitaminy A, D a E jsou rozpustné v tucích, jejich nadbytečné množství se spíše ukládá, než vylučuje. V důsledku toho mohou být tyto vitaminy toxické, pokud jsou přijímány ve velkém množství.

Pokud nejste pod dohledem odborníka, vyhněte se konzumaci těchto vitaminů v dávkách přesahujících tolerovatelnou horní hranici, která je pro vitaminy A, D a E následující (15, 16, 17):

  • Vitamin A: 10 000 IU (3 000 mcg)
  • Vitamin D: 4 000 IU (100 mcg)
  • Vitamin E: 1 100 IU (1 000 mg)

3. Methlysulfonylmethan (MSM)

Methylsulfonylmethan neboli MSM je další běžnou složkou pro zdravou pokožku.

Malá studie z roku 2019 s 50 účastnicemi zjistila, že užívání 400 mg MSM v kombinaci s 200 mg kyseliny hyaluronové a 500 mg L-karnosinu denně po dobu 2 měsíců výrazně zlepšilo hydrataci pokožky o 15,2 % a pružnost pokožky o 22,6 % (18).

Malá studie z roku 2020 navíc zjistila, že i nízká dávka MSM zlepšuje elasticitu a hydrataci pokožky. Byl také účinný při snižování vizuálních známek stárnutí, jako je drsnost pokožky a vrásky na obličeji (19).

4. Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je přirozeně se vyskytující látka, která pomáhá udržovat hladinu hydratace v těle.

Běžně se vyskytuje v přípravcích pro lokální péči o pleť, ale bylo prokázáno, že perorální příjem kyseliny hyaluronové v dávkách 120-240 mg denně pomáhá zlepšovat vlhkost pleti, zejména u jedinců se suchou pletí (20, 21).

Podobně může být lokální užívání užitečné i pro zdraví nehtů. Výzkum účinnosti perorální kyseliny hyaluronové pro nehty však chybí (22).

5. Kolagen

Kolagen je nejrozšířenější bílkovinou v těle.

Je také jedním z nejoblíbenějších doplňků stravy díky své roli při výrobě keratinu - bílkoviny, která je hlavní strukturální složkou vlasů, kůže a nehtů. Kolagen také spolupracuje s elastinem a pomáhá udržovat zdravý a pevný vzhled vaší pokožky (8).

Malá studie z roku 2014 zjistila, že užívání 2,5-5 gramů kolagenu denně po dobu 8 týdnů výrazně zlepšilo pružnost pokožky u žen ve věku 35-55 let (23).

Studie také ukázaly, že užívání kolagenových doplňků může pomoci snížit známky stárnutí a zlepšit hydrataci a pružnost pokožky (24, 25). Doplňky stravy používané v těchto studiích však obsahovaly i další složky.

Pokud jde o zdraví vlasů, předpokládá se, že antioxidační vlastnosti kolagenu chrání před volnými radikály, které mohou vlasy poškozovat, i když výzkumy potvrzující jeho účinnost v boji proti poškození vlasů jsou omezené (12, 26, 27).

Kolagen může být užitečný i pro vaše nehty. Malá studie z roku 2017 zjistila, že užívání 2,5 gramu kolagenu denně po dobu 24 týdnů zlepšilo lámavost nehtů, zvýšilo jejich růst a vykázalo výrazné snížení četnosti lámání nehtů (28).

6. Přeslička rolní (křemelina)

Přeslička rolní je kapradina, která obsahuje oxid křemičitý, silný antioxidant, který pomáhá chránit před poškozením buněk způsobeným volnými radikály.

Antioxidační vlastnosti přesličky tak mohou pomáhat předcházet poškození vlasů volnými radikály, i když tento účinek nebyl u lidí potvrzen (12, 29).

Další výzkumy naznačují, že přeslička může pomoci snížit vypadávání vlasů a zvýšit hustotu vlasů v kombinaci s dalšími účinnými složkami, jako je biotin a vitaminy A a D (30, 31, 32, 33).

A konečně, ačkoli bylo prokázáno, že lokální užívání přesličky pomáhá při léčbě lupénky nehtů - chronického onemocnění, které může způsobovat lámavé a odbarvené nehty - perorální užívání přesličky pro zdraví nehtů nebylo hodnoceno (34).

Co se týče bezpečnosti, v současné době není stanovena žádná toxická hladina přesličky. Při dávkách 900 mg denně však byly pozorovány diuretické účinky (35).

Doplňky stravy s přesličkou navíc mohou interagovat s některými léky, proto se před zařazením tohoto doplňku stravy do svého jídelníčku určitě poraďte s odborníkem (36).

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

.

Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...
Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční čínské medicíně. V angličtině nazývá Turkey tail což znamená – krocaní ocas,...
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...
Kurkumin a trávicí systém Pokud bychom měli vyjmenovat pouze jedinou oblast, která v současnosti vyžaduje největší pozornost, pak by to určitě byl nemocný trávicí systém. Tato „vstupní brána k našemu...
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungly někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

 

BORELIÓZA, CHLAMYDIE... ÚNAVOVÝ SYNDROM

PŘÍRODNÍ POSTUP K UZDRAVENÍ

zde

REISHI

extrakt

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!

 

REISHI

spór

100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

REISHI

triterpen max

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

 

CORDYCEPS

extrakt

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

 

AŠVAGANDA

extrakt

Nejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

 

HERICIUM

extrakt

k

 

ETICKÝ KODEX

 České lékařské komory,  

který především zdůrazňuje etické principy lékařského povolání vůči pacientovi

 

Každý třetí český lékař trpí vážným syndromem vyhoření. Cítí se na dně a nenávidí své povolání i pacienty

Česká lékařská komora ve spolupráci s 1.lékařskou fakultou Univerzity Karlovy v roce 2014

 

Nevěřte něčemu jen proto, že to řekl nějaký mudrc

Buddha

 
 

Představa je příčinou mnoha nemocí, ale víra je možnost léčení nemocí všech

Paracelsus

 
 

Nechte své léky ležet v chemické misce, jestliže dokážete léčit svého pacienta prostřednictvím stravy

Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda

Pokud nejsi připraven změnit svůj život, není ti pomoci

Hippocrates 460 - 377 př.n.l. - Hippokratova přísaha

 
 

Jsme tak živí a zdraví, jako je živá a zdravá strava, kterou se živíme a uzdravujeme

Dr.Vladimír Domen

 

 

Zdraví se nedá získat pasivně u lékaře, nebo v drogérii na rohu. Zdraví lze získat jen ukázněným způsobem života

Dr.René Dubos

 

 

Sami jsme tím nejlepším lékem

To, co den co den děláte, určuje, jakým způsobem a jak dlouho budete žít

Prof.dr.Kurt Tepperwein

základy odkyselení organismu

 

 

Nemoc není nic jiného, než pokus těla zbavit se morbidních látek

Thomas Sydenham, nesoucí předzdívku "anglický Hippocrates"

 

 

Nemoc je vyléčena jen pomocí Přírody, neutralizací a vyloučením smrtonosných látek

Prof.Dr.Hermann Boerhaave

 

JAREK NOHAVICA

v 02 Aréně

Pánbůh ztratil vliv...

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL, DRŽME SE.

 

Trojúhelník rozřežeme na kusy, které přeskládáme. Kampak nám ale zmizel jeden čtvereček?

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Více úžasný:

MUDr. Henry Bieler

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

ROZHOVOR S MUDr. SOŇOU PEKOVOU, Ph.D. - 8. červenec 2021

Globalisty cenzurované video nově na svobodném kanálu

 

KLINICKÉ TESTY LÉKŮ - PODVOD

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

100% Sibiřská Čaga
Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

 

 

MUDr. Ludmila Eleková: Vakcíny brzdí vývoj. Dříve děti mluvily souvisle od 2 let a dnes? Katastrofa! (1:58:35)

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama

___________________________________________________

Předpokládané trendy v užívání vitamínů a dalších doplňků stravy v roce 2021 ZDE

 

 

KNIHA

NACISTICKÉ KOŘENY "BRUSELSKÉ EU"

 MUDr. Matthias Rath, Paul Anthony Taylor, Aleksandra Niedzwiecki a August Kowalczyk

v češtině je možno knihu přečíst online zde

Co jste už vždycky chtěli vědět o ‘bruselské EU’ - Ale nikdo se neodvážil vám o tom říci!

 

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

 

Jak platné v roce 2020 - 2021

 

PROTESTSONG

V DLOUHÉM ZATMĚNÍ

Ilona Czáková, Roman Horký a KAMELOT

(Oficiální videoklip - Premiéra: 1. 12. 2020)

Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky