Standardní verze

10 povzbudivých známek pokroku na cestě za hubnutím

Klíčem k úspěchu na dlouhodobé cestě za zdravou hmotností je udržení motivace. Dokud číslo na váze klesá, můžete říct, že vaše dieta a cvičební plán fungují, ale jaké další známky vám mohou dát vědět, že jste na správné cestě?

10 příznaků, že hubnete

Jak poznáte, že se váš zdravotní stav neustále zlepšuje a vaše cesta za hubnutím postupuje? Následuje několik faktorů, které ukazují, že se ubíráte správným směrem:

1. Nemáte neustále hlad

Pokud hubnete, protože jste změnili svůj jídelníček tak, aby obsahoval více bílkovin a méně sacharidů a tuků, můžete si všimnout, že se cítíte rychleji sytí.

Je to proto, že aminokyseliny obsažené v bílkovinách ve stravě vysílají do vašeho mozku signál o uspokojení - a tento signál nevysílá konzumace stejného množství kalorií v tucích nebo sacharidech.

Dobrá zpráva pro vegetariány a vegany: Studie z roku 2013 zjistila, že signál uspokojení je silnější u rostlinných bílkovin než u bílkovin živočišného původu.

2. Zlepšuje se váš pocit pohody

Hubnutí může vést k celkovému zlepšení vaší psychické pohody.

Ve studii z roku 2013 lidé, kteří se snažili zhubnout, uváděli, že pociťují větší vitalitu, větší sebeovládání, méně depresí a méně úzkosti než před hubnutím. Pokud tyto emocionální výhody zatím nepociťujete, nevzdávejte to: Účastníci studie tato zlepšení po 6 měsících neuváděli. Velké psychologické změny se projevily až při rozhovorech po 12 měsících.

Další důležitá poznámka: Pokud hubnete jako neúmyslný vedlejší účinek traumatu, nemoci nebo velké životní změny, jako je rozvod nebo ztráta zaměstnání, nemusíte pociťovat stejný emoční vzestup.

3. Oblečení vám sedí jinak

Možná si všimnete, že nemusíte skákat, když si chcete natáhnout džíny, ještě předtím, než uvidíte velký rozdíl na váze - což vás může motivovat k tomu, abyste pokračovali v tom, co děláte.

V jedné studii z roku 2017 přibližně 77 % žen a 36 % mužů uvedlo, že je k hubnutí motivuje to, že jim oblečení lépe sedí na těle.

4. Všimli jste si, že se vám rýsují svaly

Vybudování síly a pozorování zvýraznění svalů může nějakou dobu trvat - obvykle týdny nebo měsíce. Jak rychle změny uvidíte, bude záviset na vašem těle a typu cvičení, které jste do svého plánu zařadili.

Jedna studie z roku 2019 zjistila, že mladé ženy si vybudovaly více svalové hmoty na nohou, když prováděly více opakování pokrčování nohou s lehčí zátěží než při menším počtu opakování a s těžší zátěži.

Pokud chcete při hubnutí pokračovat v budování svalové hmoty, odborníci doporučují, abyste přijímali dostatek (ale ne příliš mnoho) bílkovin a prováděli cviky odporového typu.

5. Vaše tělesné míry se mění

Zmenšující se obvod pasu je dobrou zprávou pro vaše celkové zdraví. Vědci sledovali 430 osob v rámci dvouletého programu kontroly hmotnosti a zaznamenali, že zmenšení obvodu pasu bylo spojeno se zlepšením výsledků v oblasti krevního tlaku, cukru v krvi a cholesterolu.

Jiné studie poukázaly na přímou souvislost mezi obvodem pasu a rizikem kardiovaskulárních onemocnění. Ať už vám váha říká, že jste ji snížili, nebo ne, volnější pas znamená lepší zdraví srdce.

6. Vaše chronická bolest se zlepší

Úbytek hmotnosti může pomoci snížit bolest, zejména v oblastech těla, které nesou váhu, jako jsou dolní končetiny a spodní část zad.

V jedné studii z roku 2017 zaznamenali lidé, kteří zhubli alespoň 10 % své tělesné hmotnosti, největší zlepšení chronické bolesti v okolí váhonosných zón.

V jiné studii se při úbytku 20 procent tělesné hmotnosti výrazně zlepšila bolest a zánět kolen u lidí s artritidou.

7. Chodíte častěji - nebo méně často - na toaletu

Změna toho, co jíte, může mít vliv na váš pohyb střev.

Vyloučení masa a přidání více listové zeleniny a zelenin do jídelníčku může zlepšit zácpu, zatímco přidání více živočišných bílkovin do jídelníčku (jak to doporučuje mnoho paleo a keto diet) může u některých lidí způsobit větší náchylnost k zácpě.

Pokud vás znepokojují rozdíly ve stolici, může být dobré promluvit si s odborníkem na výživu nebo poskytovatelem zdravotní péče o úpravě vašeho plánu, abyste zlepšili zdraví střev.

8. Váš krevní tlak se snižuje

Nadváha může mít negativní vliv na váš krevní tlak, což vás činí náchylnými k mrtvici a infarktu.

Jedním ze způsobů, jak snížit krevní tlak, je zhubnout pomocí zdravější stravy a více pohybu. Pokud hubnete, snižujete zátěž svého srdce a začínáte normalizovat svůj krevní tlak.

9. Méně chrápete

Chrápání má komplikovaný vztah k hmotnosti. Vědci zjistili, že lidé (zejména ženy), kteří trpí metabolickým syndromem (předchůdce cukrovky), mají tendenci chrápat.

Ve skutečnosti může chrápání a spánková apnoe dokonce způsobovat přibývání na váze. Z tohoto důvodu je snížení hmotnosti často jednou z cílených terapií u lidí, kteří chrápou a mají poruchy spánku.

10. Zlepší se vám nálada

Provedení zdravých změn ve vašich stravovacích návycích může vést k lepší náladě a většímu množství energie.

Ve studii z roku 2016 vědci zjistili, že strava s vysokou glykemickou zátěží sestávající ze sušenek, brambor, krekrů, koláčů a baget, které mají tendenci způsobovat prudké zvýšení hladiny cukru v krvi, vedla k o 38 % častějším příznakům deprese a o 26 % větší únavě než strava s nízkou glykemickou zátěží.

Pokud váš výběr potravin způsobuje méně výkyvů a poklesů hladiny cukru v krvi, pravděpodobně pociťujete některé emocionální a psychologické výhody, které jsou důsledkem hubnutí.

Co je to zdravé hubnutí?

Zdravé hubnutí je pomalé a trvalé. Je založeno na dlouhodobých změnách ve způsobu myšlení, stravování a pohybu. Mnoho lékařů doporučuje pacientům, aby se snažili zhubnout maximálně 2 kg týdně.

Zkuste to: Chování, které předpovídá úbytek hmotnosti

Ve studii z roku 2017 vědci analyzovali chování lidí účastnících se programu hubnutí, které si sami hlídali. Zjistili, že lidé, kteří tyto úkoly plnili, měli větší pravděpodobnost, že v programu zhubnou:

  • vážení alespoň třikrát týdně
  • cvičení 60 minut nebo více každý týden
  • vyplňování potravinového deníku třikrát až pětkrát týdně

Jaké jsou příznaky toho, že hubnete příliš rychle?

Vidina velké změny hmotnosti v krátkém časovém období může být velmi motivující, ale hubnutí pomocí módních diet nebo neudržitelných postupů může způsobit některé nezdravé vedlejší účinky, jako např:

Pokud si nejste jisti dlouhodobými zdravotními dopady svého plánu na regulaci hmotnosti, poraďte se o nich na počátku svého procesu s registrovaným dietologem, licencovaným odborníkem na výživu nebo se svým poskytovatelem zdravotní péče.

Závěr

Zdravá tělesná hmotnost zlepšuje vaše celkové zdraví a pohodu mnoha a mnoha způsoby. Pokud jste změnili své stravovací a pohybové návyky s cílem zhubnout, je třeba sledovat více než jen číslo na váze.

Některé z těchto ukazatelů jsou vnější, jako například padnoucí oblečení a křivka nových svalů. Jiné ukazatele jsou vnitřní: méně bolesti, nižší krevní tlak, lepší spánek a hlubší pocit pohody.

Pokud si těchto pozitivních změn všímáte, pokračujte. Pokud pozorujete negativní vedlejší účinky, jako je únava nebo vypadávání vlasů, možná je čas přehodnotit své strategie. Pravděpodobně budete chtít spolupracovat s dietologem nebo lékařem, abyste se ujistili, že postupujete bezpečně.

Žijeme ve společnosti, která se řídí údaji a kde se často jako nejlepší měřítko úspěchu používají čísla. Možná by však bylo více motivující komplexně hodnotit celou cestu hubnutí namísto toho, abychom se tak intenzivně zaměřovali na číselné milníky u této cesty.

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

.

Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...
Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční čínské medicíně. V angličtině nazývá Turkey tail což znamená – krocaní ocas,...
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...
Kurkumin a trávicí systém Pokud bychom měli vyjmenovat pouze jedinou oblast, která v současnosti vyžaduje největší pozornost, pak by to určitě byl nemocný trávicí systém. Tato „vstupní brána k našemu...
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungly někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

 

BORELIÓZA, CHLAMYDIE... ÚNAVOVÝ SYNDROM

PŘÍRODNÍ POSTUP K UZDRAVENÍ

zde

REISHI

extrakt

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!

 

REISHI

spór

100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

REISHI

triterpen max

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

 

CORDYCEPS

extrakt

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

 

AŠVAGANDA

extrakt

Nejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

 

HERICIUM

extrakt

k

 

ETICKÝ KODEX

 České lékařské komory,  

který především zdůrazňuje etické principy lékařského povolání vůči pacientovi

 

Každý třetí český lékař trpí vážným syndromem vyhoření. Cítí se na dně a nenávidí své povolání i pacienty

Česká lékařská komora ve spolupráci s 1.lékařskou fakultou Univerzity Karlovy v roce 2014

 

Nevěřte něčemu jen proto, že to řekl nějaký mudrc

Buddha

 
 

Představa je příčinou mnoha nemocí, ale víra je možnost léčení nemocí všech

Paracelsus

 
 

Nechte své léky ležet v chemické misce, jestliže dokážete léčit svého pacienta prostřednictvím stravy

Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda

Pokud nejsi připraven změnit svůj život, není ti pomoci

Hippocrates 460 - 377 př.n.l. - Hippokratova přísaha

 
 

Jsme tak živí a zdraví, jako je živá a zdravá strava, kterou se živíme a uzdravujeme

Dr.Vladimír Domen

 

 

Zdraví se nedá získat pasivně u lékaře, nebo v drogérii na rohu. Zdraví lze získat jen ukázněným způsobem života

Dr.René Dubos

 

 

Sami jsme tím nejlepším lékem

To, co den co den děláte, určuje, jakým způsobem a jak dlouho budete žít

Prof.dr.Kurt Tepperwein

základy odkyselení organismu

 

 

Nemoc není nic jiného, než pokus těla zbavit se morbidních látek

Thomas Sydenham, nesoucí předzdívku "anglický Hippocrates"

 

 

Nemoc je vyléčena jen pomocí Přírody, neutralizací a vyloučením smrtonosných látek

Prof.Dr.Hermann Boerhaave

 

JAREK NOHAVICA

v 02 Aréně

Pánbůh ztratil vliv...

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL, DRŽME SE.

 

Trojúhelník rozřežeme na kusy, které přeskládáme. Kampak nám ale zmizel jeden čtvereček?

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Více úžasný:

MUDr. Henry Bieler

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

ROZHOVOR S MUDr. SOŇOU PEKOVOU, Ph.D. - 8. červenec 2021

Globalisty cenzurované video nově na svobodném kanálu

 

KLINICKÉ TESTY LÉKŮ - PODVOD

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

100% Sibiřská Čaga
Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

 

 

MUDr. Ludmila Eleková: Vakcíny brzdí vývoj. Dříve děti mluvily souvisle od 2 let a dnes? Katastrofa! (1:58:35)

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama

___________________________________________________

Předpokládané trendy v užívání vitamínů a dalších doplňků stravy v roce 2021 ZDE

 

 

KNIHA

NACISTICKÉ KOŘENY "BRUSELSKÉ EU"

 MUDr. Matthias Rath, Paul Anthony Taylor, Aleksandra Niedzwiecki a August Kowalczyk

v češtině je možno knihu přečíst online zde

Co jste už vždycky chtěli vědět o ‘bruselské EU’ - Ale nikdo se neodvážil vám o tom říci!

 

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

 

Jak platné v roce 2020 - 2021

 

PROTESTSONG

V DLOUHÉM ZATMĚNÍ

Ilona Czáková, Roman Horký a KAMELOT

(Oficiální videoklip - Premiéra: 1. 12. 2020)

Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky