Je možné zhubnout 0,5 kg denně?

Ing. Zdeněk Rozehnal

Pokud se snažíte zhubnout, může se to někdy zdát jako časově náročný proces. Je to tak, protože ve skutečnosti často trvá týdny, měsíce nebo dokonce roky, než dosáhnete svých dlouhodobých cílů v hubnutí. Z tohoto důvodu vás možná zajímá, zda existují způsoby, jak rychleji zhubnout.

Je možné zhubnout 0,5 kg denně?

Ztráta hmotnosti vyžaduje, abyste konzumovali méně kalorií, než kolik jich během dne spotřebujete.

To může zahrnovat snížení příjmu potravy nebo přidání více pravidelného cvičení prostřednictvím aktivit, jako je např. hlavně běh, chůze, plavání nebo jízda na kole (1).

Chcete-li zhubnout 0,5 kg tělesného tuku, musíte vytvořit deficit kalorií (2, 3, 4).

Většina mužů a žen obecně potřebuje k udržení své hmotnosti 2 000–2 500 kalorií denně, přičemž vaše denní potřeba kalorií závisí na faktorech, jako je váš věk, hmotnost a úroveň aktivity (1).

Vědci odhadují, že člověk o hmotnosti 72,5 kg spálí v průměru 15,1 kalorií za minutu běhu, což je přibližně 906 kalorií za hodinu (5).

Na základě těchto čísel by žena s hmotností 72,5 kg, která spotřebovala 1 500 kalorií denně, pravděpodobně běžela déle než 3 hodiny, aby spálila dostatek kalorií, aby za jeden den zhubla 0,5 kg.

Pamatujte, že rychlá ztráta hmotnosti může být dosažitelná pro lidi s velmi vysokou tělesnou hmotností, protože vyšší tělesná hmotnost může zvýšit počet kalorií, které vaše tělo spaluje po celý den (1).

Přestože je možné ztratit 0,5 kg tělesného tuku denně, vyžadovalo by to na jedné straně drasticky omezit příjem potravy a na druhé zvýšit fyzickou aktivitu.

Extrémní omezení kalorií a nadměrné cvičení nejsou bezpečné ani doporučené odborníky. Ačkoli tyto metody mohou vést k rychlému krátkodobému úbytku hmotnosti, nejsou udržitelné a mohou poškodit vaše zdraví.

Shrnutí:

 • Chcete-li zhubnout 0,5 kg tělesné hmotnosti, musíte dosáhnout kalorického deficitu. I když je možné zhubnout 0,5 kg denně, vyžadovalo by to značně omezit příjem potravy a výrazně zvýšit úroveň pohybové aktivity.

Tělesný tuk vs. hmotnost vody

I když ztráta 0,5 kg tělesné hmotnosti může být obtížná, je mnohem realističtější ztráta hmotnosti 0,5 kilogramu vody denně.

Termín „hmotnost vody“ označuje vodu, kterou si vaše tělo ukládá ve svých tkáních.

Zadržování vody může způsobit několik faktorů, včetně změn hladin hormonů, zvýšeného příjmu soli a určitých zdravotních stavů (6, 7, 8).

Glykogen, zásobní forma sacharidů nacházející se v játrech a svalech, se navíc váže s vodou. Každý gram glykogenu ve vašem těle je uložen s nejméně 3 gramy vody (9, 10).

Protože vaše tělo může použít glykogen jako rychlý zdroj energie, může snížení vašeho příjmu sacharidů nebo přidání další fyzické aktivity do vaší každodenní činnosti vyčerpat vaše zásoby glykogenu (11).

Z tohoto důvodu, když hubnete velmi rychle po zahájení nové diety nebo cvičebního režimu, obvykle ztrácíte váhu vody, spíše než tělesný tuk.

Shrnutí:

 • I když může být ztráta 0,5 kilogramu tělesného tuku denně náročná, zahájení nové diety nebo cvičebního režimu může způsobit, že budete velmi rychle hubnout.

Je bezpečné ztratit 0,5 kg tuku denně?

Odborníci obecně doporučují zhubnout přibližně 0,5–0,9 kg za týden, což může zahrnovat snížení příjmu kalorií přibližně o 500–1 000 kalorií denně (12).

Ztráta 0,5 kg denně by však vyžadovala ještě větší omezení příjmu kalorií.

Přílišné snížení příjmu potravy může nejen znesnadnit uspokojení vašich nutričních potřeb, ale může také souviset s několika nepříznivými účinky na zdraví. Ve skutečnosti jsou velmi nízkokalorické diety spojovány s několika závažnými vedlejšími účinky, včetně nevolnosti, závratí a únavy (13).

Kromě toho může přísné omezení příjmu potravy z dlouhodobého hlediska ztížit udržení úbytku hmotnosti.

Je to proto, že rychlá ztráta hmotnosti může snížit váš klidový metabolismus, což je počet kalorií, které spálíte během dne (14).

Omezení kalorií může také změnit hladinu několika klíčových hormonů, které regulují hlad a chuť k jídlu, včetně leptinu a ghrelinu (15).

Navíc, i když mírné cvičení může být prospěšné, může být škodlivé zapojit se do nadměrného cvičení ve snaze spálit dostatek kalorií a zhubnout 0,5 kg denně.

Podle některých studií by nadměrné cvičení mohlo negativně ovlivnit zdraví srdce, snížit imunitní funkce a zvýšit riziko zranění (16, 17, 18, 19).

Proto může být snaha zhubnout 0,5 kg denně neudržitelná, nereálná a potenciálně nebezpečná.

Shrnutí:

 • Ztráta 0,5 kg denně znamená drastické snížení příjmu kalorií a zvýšení fyzické aktivity. Velmi nízkokalorické diety a nadměrné cvičení mohou být nezdravé i neudržitelné.

Chitomax                Fenuprim

Tipy pro hubnutí

Ačkoli pro většinu lidí nemusí být zdravé nebo bezpečné zhubnout 0,5 kg denně, několik strategií vám pomůže dosáhnout bezpečného a efektivního dlouhodobého hubnutí.

Zde je několik jednoduchých tipů pro udržitelné hubnutí:

 • Pít více vody. Pití většího množství vody vám může pomoci nejen udržet si hydrataci, abyste podpořili zdravou rovnováhu tekutin, ale také zvýšit pocity plnosti a zvýšit úbytek hmotnosti (20, 21, 22).
 • Snižte příjem průmyslově zpracovaných potravin. Studie ukazují, že pravidelné konzumace těchto potravin může souviset s vyšším rizikem přibývání na váze a obezity (23, 24).
 • Konzumujte více bílkovin. Podle některých výzkumů by konzumace více potravin bohatých na bílkoviny mohla pomoci podpořit kontrolu chuti k jídlu, snížit chuť k jídlu a zvýšit pocit plnosti (25).
 • Většina zdravých dospělých jedinců by se měla zaměřit na 150–300 minut cvičení střední intenzity nebo 75–150 minut cvičení vysoké intenzity týdně, aby podpořila hubnutí a dobré celkové zdraví (26).
 • Jezte více potravin bohatých na vlákninu. Potraviny, jako je ovoce, zelenina, celozrnné výrobky a luštěniny, mají vysoký obsah vlákniny, což může zpomalit vyprazdňování žaludku, čímž pomáhají omezovat chutě a podporuje hubnutí (27, 28).

Shrnutí:

 • Existuje několik strategií, které můžete použít k dosažení dlouhodobého úbytku hmotnosti, včetně pití většího množství vody, úpravy stravy a zvýšení pravidelných pohybových aktivit.

Závěr

I když je to teoreticky možné, ztráta 0,5 kg tělesného tuku denně by vyžadovala výrazné zvýšení fyzické aktivity a omezení příjmu potravy.

Nadměrné cvičení a velmi nízkokalorické diety jsou spojeny s několika závažnými vedlejšími účinky a mohou z dlouhodobého hlediska ztížit hubnutí.

Proto v naprosté většině případů může být snaha o snížení hmotnosti o 0,5–0,9 kg za týden provedením změn ve stravování a životním stylu z dlouhodobého hlediska realističtější, udržitelnější a zdravější.

Tučnými a oteklými vás dělají také toxiny v tukové tkáni. Vystavte jim STOPku!

Bohužel, všichni dnes žijeme v toxickém prostředí, kde jsme permanentně vystaveni potravinám, které jsou znečištěné chemikáliemi. Proto je toxinům téměř nemožné se vyhnout.
 

Pro nás to pak znamená, že náš trávicí systém a hlavně játra se mohou snadno přetížit. Jsme sice stavění tak, aby se z nás škodlivé látky neustále vyplavovaly, pokud jich je však příliš, tělo to pak nemusí zvládat a namísto vyplavování se v něm začnou usazovat.

Toxiny dělíme do dvou kategorií:

 • rozpustné ve vodě
 • rozpustné v tucích

Toxiny rozpustné ve vodě dostaneme z těla ven poměrně snadno prostřednictvím ledvin, které filtrují krev. Na druhé straně, toxiny rozpustné v tucích jsou těžším oříškem. Mezi ně patří mnohé pesticidy, konzervační látky, těžké kovy, plasty a další environmentální toxiny.

Ty se musí nejprve metabolicky přeměnit na látky rozpustné ve vodě a teprve potom je možné je dostat z těla ven. Klíčovou roli při tomto procesu hrají právě játra. Pokud ta nefungují správně, toxiny si najdou cestu dovnitř do těla. Nejprve do krve a pak do tukových tkání či mozku, kde se mohou usadit na dlouhá léta.

Jak toxiny unikají obranným mechanismům těla

Při konzumaci potravin projde strava nejprve žaludkem, kde se mineralizuje a následně se přesouvá do tenkého střeva, kde proces trávení pokračuje pomocí enzymů z pankreasu. V tenkém střevě se nacházejí miliony maličkých lalůčků, které absorbují živiny do krevního oběhu. Zároveň se toxiny a tuky přesouvají do jater na další zpracování.

Pokud je tento proces narušen, toxické látky se pak volně dostávají do ostatních částí těla. Kromě toho, zakončení lymfatického systému zvané Lymfatické tkáně střevního systému (GALT) obklopují celý trávicí systém a také pomáhají zpracovávat živiny a odvádět toxické látky.

Je proto extrémně důležité, aby tato přibližně 0,5 cm silná vrstva vnitřní výstelky střev a zároveň i 0,5 cm tlusté vnější tkáně lymfatického systému (GALT) fungovaly správně a nebyly přetížené. Když všechno funguje tak, jak má, lymfatický systém odvede všechny tuky do jater.

Tam se z dobrého tuku vytváří cholesterol (jinak velmi potřebný pro tělo) a další látky nezbytné pro tvorbu buněčných membrán, hormonů, nervových buněk v mozku či pokožky. Špatný tuk se zpracuje také a následně se z těla vyloučí ven. Pokud lymfatický systém nefunguje správně, celý tento proces zpracování dobrých i špatných tuků je v ohrožení.

Příznaky špatně fungujícího lymfatického systému

Jak tedy zjistit, zda výše popsaný systém zpracování tuků lymfatickým systémem a játry funguje?

Je to možné pomocí pozorování následujících příznaků:

 • nadýmání
 • svědění a zvýšená citlivost poprsí během menstruace
 • ukládání tuku v okolí břicha
 • nadměrná citlivost
 • podrážděná pokožka a svědění
 • ztuhlost kloubů
 • otoky rukou a nohou
 • problémy s vyprazdňováním (zácpa)
 • občasné bolesti hlavy

Co se v těle děje když trávení a eliminace toxinů nefungují

Klky ve střevech může poškodit několik různých faktorů, jako je například druh stravy. Činnost střev však dokáže ovlivnit i stres. Při nadměrném stresu může dokonce dojít až k vysušení klků a následným občasným zácpám. Pokud jsou zácpy časté, tak to klky ještě více poškozuje. Tehdy se ve střevech začnou tvořit reaktivní hleny.

Když je hlenů dostatek, budete mít pravidelnou stolici (1 až 3 krát denně), ale zároveň můžete trpět plynatostí střev, nějakou přidruženou chorobou či extra tukem v okolí břicha. Při příliš velké produkci hlenů může docházet k řídnutí stolice a vzniku průjmů. V takovém případě byste neměli léčbu odkládat. Tímto stavem je třeba se vážně zabývat, protože to jasně značí, že vaše střevní klky jsou poškozeny a zaobalené v hlenu.

Tehdy jsou totiž procesy zpracování dobrých tuků, odvádění toxinů a normální imunitní reakce zablokované. Za běžných okolností, když se v lymfě objeví toxiny, jejich neutralizace se uskuteční ve více než 500 uzlinách lymfatického systému. Pokud je však hlenů příliš mnoho, toxiny se nevylučují v lymfatickém systému, ale jsou přesměrovány do jater a ta se pak zahltí, případně dojde až k jejich poškození.

Kromě toho, do těla mohou pronikat i další škodlivé elementy, jako jsou bakterie, viry, těžké kovy, paraziti či nedostatečně strávené cizorodé bílkoviny, které jsou často příčinou autoimunitních onemocnění. Je proto nesmírně důležité udržovat ve střevech rovnováhu. Tu mohou narušit několik faktorů.

Kromě již zmíněného stresu jsou to i:

 • průmyslově zpracované potraviny
 • nadměrné pití kávy
 • slazené nápoje
 • přídatné látky v potravinách (barviva, stabilizátory, konzervační látky a podobně)
 • překyselení

V konečném důsledku může nadměrné zahlenění střev vést k poškození jater, blokování pankreatických enzymů, nestrávené potravě hnijící ve střevech, problémům se žlučníkem a celé paletě dalších zdravotních problémů.

Pravidla pro zprůchodnění detoxikačních cest

Když se u vás vyskytnou občasné zácpy, příliš řídká stolice či hleny ve stolici, míváte pocity tíhy, dlouho nestrávené jídlo v žaludku nebo pokud cítíte po jídle bolesti, pak to může být známkou toho, že vaše detoxikační cesty jsou kompromitovány, a že máte v tuku usazené toxiny. V takovém případě bude třeba se vyhýbat některým potravinám a zároveň začít konzumovat jisté potraviny, aby se vám tyto detoxikační cesty znovu zprůchodnily.

Například Ayurveda říká, že pro udržování zdravé výstelky střev a fungující vlastní detoxikaci těla, je třeba obnovit tok lymfatické tekutiny a zprůchodnit tok žluči.

Mezi potraviny s pozitivním účinkem na dosažení těchto cílů patří hlavně:

 • česnek
 • grapefruit
 • červená řepa
 • mrkev
 • zelený čaj
 • listová zelenina
 • jablka (hlavně na žlučník)
 • olivový olej
 • avokádo
 • celozrnné obiloviny
 • brukvovité druhy zeleniny (zelí, brokolice, květák, růžičková kapusta)
 • citrony a limetky
 • vlašské ořechy
 • kurkuma

Kúra na pročištění střev, jater a žlučníku

Níže vám nabízíme jednu z nejlepších kúr na pročištění střev, jater a žlučníku.

Na její uskutečnění budete potřebovat následující potraviny:

 • 1 velký grapefruit nebo 3 citrony
 • 4 polévkové lžice, respektive 12 čajových lžiček epsomské soli (síran hořečnatý – MgSO4) v potravinářské kvalitě
 • 6 dcl vody
 • 1/2 sklenice (1 dcl) panenského olivového oleje
 • jablečný džus nebo doplňky s kyselinou jablečnou

Postup přípravy

Je velmi důležité, abyste 4 až 5 dní před touto očistnou kúrou jedli tolik jablek nebo pili tolik jablečného džusu, jak jen dokážete.

Můžete také užívat nějaké doplňky stravy obsahující kyselinu jablečnou.

Poslední 2 dny (den 4. a 5. před samotnou kúrou) pijte 2 až 2,5 dcl jablečného džusu každé 2 až 3 hodiny. Tímto se zaručí úspěch očistné procedury.

V den kúry si dejte lehkou snídani bez obsahu tuku.

Následně postupujte podle těchto 7 kroků:

1) Ve 14:00 hodin rozmíchejte 4 polévkové lžíce epsomské soli ve 3 pohárech (6 dcl) čisté vody. Přelijte to do džbánu nebo skleněné láhve a uskladněte v chladničce. Po 14:00 hodině už nic nejezte a nepijte.

2) V 18:00 hodin vypijte 3/4 sklenice (1,5 dcl) z roztoku vody a epsomské soli, který jste si připravili o 14:00 hodině. Může to mít pro vás nepříjemnou chuť, proto pokud chcete, můžete si to dochutit 1/8 čajové lžičky práškového vitamínu C.

3) Ve 20:00 vypijte další 3/4 sklenice (1,5 dcl) z připraveného roztoku. Pak si udělejte vše, co v ten večer potřebujete udělat. Následovat bude očista jater, po které už byste neměli nic dělat, jen ležet v posteli a odpočívat nebo spát.

4) Ve 21:45 nalijte 1/2 sklenice (1 dcl) olivového oleje do nádoby. Vymačkejte do toho šťávu z celého grapefruitu (nebo tří citrónů) bez dužiny. Můžete na to použít i ruční odšťavňovač, pokud ho doma máte.

Měli byste mít kolem 1 až 1,5 dcl šťávy z citrusů smíchané s 1 dcl olivového oleje, takže celkem směs o objemu přibližně 2 až 2,5 dcl. Nádobu uzavřete a celé to dobře protřepejte dokud nezískáte homogenní směs.

5) Ve 22:00 tuto směs olivového oleje a citrusové šťávy vypijte. Zkuste ji vypít všechnu během 5 minut.

Po jejím vypití si lehněte do postele. Ležte na pravé straně s pravým kolenem směrem k bradě po dobu 20 minut. Ležte klidně a nehýbejte se, pokud je to možné. Pokuste se usnout.

6) Následující ráno po probuzení vypijte třetí část 1,5 dcl směsi vody a epsomské soli. Pak si můžete jít znovu na chvíli lehnout do postele.

7) Poslední, čtvrtou část 1,5 dcl směsi vody a epsomské soli vypijte 2 hodiny po vypití předešlé 3. části. Pak vyčkejte další 2 hodiny a až potom můžete začít jíst.

Je proto dobré vzbudit se brzy ráno, například v 6:00 hodin, vypít vodu s epsomskou solí, pak další dávku v 8:00, abyste mohli začít jíst v 10:00 hodin dopoledne.

Tato očistná kúra je extrémně efektivní.

Nezapomínejte, že jen vy sami jste zodpovědní za své zdraví. Proto pomozte vašemu tělu tehdy, když to potřebuje nejvíce.

Zdroj: Toxins Stored in Your Fat Cells Are Making You FAT and SWOLLEN. Here’s How to Cleanse Them

 

BORELIÓZA, CHLAMYDIE... ÚNAVOVÝ SYNDROM

PŘÍRODNÍ POSTUP K UZDRAVENÍ

zde

REISHI

extrakt

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!

 

REISHI

spór

100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

REISHI

triterpen max

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

 

CORDYCEPS

extrakt

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

 

AŠVAGANDA

extrakt

Nejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

 

HERICIUM

extrakt

k

 

ETICKÝ KODEX

 České lékařské komory,  

který především zdůrazňuje etické principy lékařského povolání vůči pacientovi

 

Každý třetí český lékař trpí vážným syndromem vyhoření. Cítí se na dně a nenávidí své povolání i pacienty

Česká lékařská komora ve spolupráci s 1.lékařskou fakultou Univerzity Karlovy v roce 2014

 

Nevěřte něčemu jen proto, že to řekl nějaký mudrc

Buddha

 
 

Představa je příčinou mnoha nemocí, ale víra je možnost léčení nemocí všech

Paracelsus

 
 

Nechte své léky ležet v chemické misce, jestliže dokážete léčit svého pacienta prostřednictvím stravy

Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda

Pokud nejsi připraven změnit svůj život, není ti pomoci

Hippocrates 460 - 377 př.n.l. - Hippokratova přísaha

 
 

Jsme tak živí a zdraví, jako je živá a zdravá strava, kterou se živíme a uzdravujeme

Dr.Vladimír Domen

 

 

Zdraví se nedá získat pasivně u lékaře, nebo v drogérii na rohu. Zdraví lze získat jen ukázněným způsobem života

Dr.René Dubos

 

 

Sami jsme tím nejlepším lékem

To, co den co den děláte, určuje, jakým způsobem a jak dlouho budete žít

Prof.dr.Kurt Tepperwein

základy odkyselení organismu

 

 

Nemoc není nic jiného, než pokus těla zbavit se morbidních látek

Thomas Sydenham, nesoucí předzdívku "anglický Hippocrates"

 

 

Nemoc je vyléčena jen pomocí Přírody, neutralizací a vyloučením smrtonosných látek

Prof.Dr.Hermann Boerhaave

 

JAREK NOHAVICA

v 02 Aréně

Pánbůh ztratil vliv...

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL, DRŽME SE.

 

Trojúhelník rozřežeme na kusy, které přeskládáme. Kampak nám ale zmizel jeden čtvereček?

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Více úžasný:

MUDr. Henry Bieler

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

ROZHOVOR S MUDr. SOŇOU PEKOVOU, Ph.D. - 8. červenec 2021

Globalisty cenzurované video nově na svobodném kanálu

 

KLINICKÉ TESTY LÉKŮ - PODVOD

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

100% Sibiřská Čaga
Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

 

 

MUDr. Ludmila Eleková: Vakcíny brzdí vývoj. Dříve děti mluvily souvisle od 2 let a dnes? Katastrofa! (1:58:35)

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama

___________________________________________________

Předpokládané trendy v užívání vitamínů a dalších doplňků stravy v roce 2021 ZDE

 

 

KNIHA

NACISTICKÉ KOŘENY "BRUSELSKÉ EU"

 MUDr. Matthias Rath, Paul Anthony Taylor, Aleksandra Niedzwiecki a August Kowalczyk

v češtině je možno knihu přečíst online zde

Co jste už vždycky chtěli vědět o ‘bruselské EU’ - Ale nikdo se neodvážil vám o tom říci!

 

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

 

Jak platné v roce 2020 - 2021

 

PROTESTSONG

V DLOUHÉM ZATMĚNÍ

Ilona Czáková, Roman Horký a KAMELOT

(Oficiální videoklip - Premiéra: 1. 12. 2020)

Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky