Standardní verze

8 tipů na hubnutí, které je třeba brát s rezervou

Ing. Zdeněk Rozehnal

Na internetu není nouze o rady na hubnutí. Některé tipy na hubnutí jsou užitečné, jiné jsou však neúčinné, zavádějící nebo přímo škodlivé.

Následuje 8 tipů na hubnutí, které byste měli brát s rezervou.

1. Vždy snídejte, i když nemáte hlad

Možná jste slyšeli, že je důležité snídat, abyste po prospané noci podpořili svůj metabolismus. Mnoho lidí se proto ráno nutí do jídla, i když nemají hlad. Snídaně však nemusí být nutně prospěšná pro hubnutí.

Studie totiž ukázaly, že snídaně nebo její vynechání má na váhu jen velmi malý vliv a že její vynechání může dokonce vést k mírně většímu úbytku hmotnosti (1, 2, 3).

V jedné studii lidé, kteří vynechali snídani, nakonec při obědě snědli o 144 kalorií více než lidé, kteří snídali. Na konci dne však byl jejich celkový kalorický příjem stále o 408 kalorií nižší (3).

Vynechání snídaně je jednou z forem přerušovaného půstu, který některým lidem pomáhá zhubnout. Přerušované hladovění může mít také zdravotní výhody (4).

Myšlenka, že snídaně je důležitá pro kontrolu hmotnosti, může být částečně způsobena průzkumem mezi členy Národního registru pro kontrolu hmotnosti, kteří zhubli a udrželi si váhu po dobu nejméně 5 let. Většina z nich uvedla, že snídá pravidelně (5).

Národní registr kontroly hmotnosti (NWCR), zřízený v roce 1994 (Rena Wing, Ph.D. z Brown Medical School a James O. Hill, Ph.D. z University of Colorado), se zabývá největším prospektivním vyšetřováním dlouhodobého úspěšného udržování hubnutí.

Každý člověk je však jiný a některým lidem snídaně prospívá více než jiným. V současné době převládá názor, že pokud ráno nemáte hlad, není důvod snídat.

Pokud hlad máte, nezapomeňte snídat potraviny s vysokým obsahem bílkovin, abyste byli nasycení a měli menší pravděpodobnost, že se budete u oběda přejídat (6, 7).

Shrnutí:

  • Výzkumy říkají, že snídat ráno lidem nepomáhá zhubnout. Není třeba jíst ráno, pokud nemáte hlad, a pokud ano, určitě si dejte snídani bohatou na bílkoviny.

2. Nevažte se každý den

Vaše hmotost může ze dne na den kolísat v závislosti na několika faktorech. Z tohoto důvodu mnoho zdrojů uvádí, že byste se při snaze zhubnout neměli vážit každý den.

Ačkoli se to zdá být logické, opak může být pravdou.

V šestiměsíční studii s lidmi s nadváhou nebo obezitou lidé, kteří si každý den stoupli na váhu, spotřebovali méně kalorií a zhubli v průměru 6,6 % své tělesné hmotnosti ve srovnání s lidmi v kontrolní skupině, kteří zhubli méně než 1 % své tělesné hmotnosti (11).

V jiné studii vědci zkoumající váhové návyky 40 lidí s nadváhou zjistili, že ti, kteří dělali přestávky ve vážení delší než 1 měsíc, měli větší riziko nárůstu hmotnosti (12).

Časté vážení vám může poskytnout zodpovědnost a potvrdit, že vaše váha má správný trend.

Některé studie uvádějí, že každodenní vážení zřejmě nevedlo k poruchám příjmu potravy nebo negativním psychologickým dopadům, z důvodu ne optimální postavy (8, 9, 10).

Pro některé lidi se však častá kontrola váhy může stát zdrojem úzkosti. Pokud máte pocit, že to není dobré pro vaše psychické zdraví, je lepší se v  tomto případě této strategii vyhnout.

Je důležité mít na paměti, že vaše hmotnost může denně kolísat. Hmotnost mohou ovlivnit hormonální změny, rovnováha tekutin a frekvence vyprazdňování. Tyto změny neodrážejí úbytek nebo přírůstek tuku.

Shrnutí:

  • Výzkum naznačuje, že časté vážení může většině lidí pomoci zhubnout. Tato strategie však není pro některé jedince prospěšná.

3. Provádějte džusové očisty

Džusové očisty, známé také jako džusové půsty, jsou velmi populární. Jejich zastánci tvrdí, že za týden můžete zhubnout až 4,5 kg a zbavit své tělo toxinů.

Existuje však jen velmi málo výzkumů, které by dokazovaly, že džusové očisty jsou bezpečné a účinné (13).

V jedné studii pily ženy po dobu 7 dní směs citronové šťávy a sirupu s méně než 500 kaloriemi. Zhubly a snížily inzulinovou rezistenci (14).

Každá takto nízkokalorická dieta způsobí úbytek hmotnosti, ale je nepravděpodobné, že by přinesla trvalé výsledky.

Hlavním problémem je, že očista nevytváří typ zdravých stravovacích návyků, které jsou nezbytné pro udržení úbytku hmotnosti v delším časovém horizontu.

Navíc tyto šťávy mají obvykle vysoký obsah cukru, ale nízký obsah bílkovin, což je špatná kombinace pro kontrolu chuti k jídlu a zdraví (15, 16).

Co se týče detoxikace, tuto funkci denně vykonávají vaše játra a další orgány. Není potřeba žádné "očisty" (17). Je vhodné pít v průběhu celého dne dostatečné množství čisté pramenité vody.

Shrnutí:

  • Džusová očista může způsobit rychlý úbytek hmotnosti, ale nepodporuje zdravé návyky, které jsou nezbytné k udržení váhy.

4. Nehubněte rychle

Tradiční rada zní: hubněte pomalu, abyste měli větší šanci si nižší váhu udržet.

I když je jistě v pořádku hubnout pomalu, nejnovější výzkumy ukazují, že rychlejší hubnutí na začátku nezvyšuje riziko opětovného nabrání váhy. Ve skutečnosti se zdá, že rychlé hubnutí je pro dlouhodobé snížení hmotnosti prospěšné (18, 19, 20).

Jedna studie zjistila, že u lidí, kteří během prvního měsíce rychle zhubli, byla pětkrát vyšší pravděpodobnost, že do 18 měsíců zhubnou o 10 % své tělesné hmotnosti, než u těch, kteří začali hubnout pomaleji (20).

Některé metody hubnutí jsou však lepší než jiné. Snížení kalorií na extrémně nízkou úroveň může na začátku způsobit rychlý úbytek hmotnosti, ale je nepravděpodobné, že bude trvalý.

Shrnutí:

  • Relativně rychlé hubnutí v počáteční fázi diety se nezdá, že by zvyšovalo riziko opětovného nabrání hmotnosti. Ve skutečnosti může vést k lepším výsledkům v dlouhodobém horizontu.

5. Zaměřte se na kardio trénink

Kardiovaskulární cvičení, známé také jako kardio nebo aerobní cvičení, snižuje hladinu stresu a prospívá vašemu srdci a celkovému zdraví (21).

Toto cvičení však není nejlepší cvičební strategií pro hubnutí.

Reakce na hubnutí při kardiovaskulárním cvičení velmi závisí na jednotlivci. Někteří lidé v reakci na kardio cvičení zhubnou, zatímco jiní si váhu buď udrží, nebo mírně přiberou (22, 23, 24).

Nejlepší strategií pro získání kondice a udržení svalové hmoty při hubnutí je kombinace silového tréninku s kardio cvičením (25, 26, 27).

Shrnutí:

  • Intenzivní kardiovaskulární cvičení je dobré pro vaše celkové zdraví, ale není to tou pravou optimální metodou hubnutí. Zkuste kombinovat kardio a silový trénink pro dosažení lepších výsledků.

6. Minimalizujte potraviny s vysokým obsahem přírodního tuku

Navzdory rozšířenému názoru nejsou všechny tuky zdraví škodlivé a vyhýbání se všem tučným potravinám vám nemusí nutně pomoci zhubnout.

Tuk má dvakrát více kalorií než bílkoviny nebo sacharidy, ale je také velmi sytý a dlouho se tráví.

Standardní nízkotučné diety, při nichž tuky tvoří méně než 30 % všech kalorií, mají obecně horší výsledky, pokud jde o hubnutí, než jiné diety, například diety s nízkým obsahem sacharidů (28).

Ve skutečnosti mohou potraviny, které mají přirozeně vysoký obsah tuku, včetně avokáda, ořechů a kokosu, napomáhat hubnutí (29, 30, 31).

Plnotučné mléčné výrobky obsahují tuk zvaný konjugovaná kyselina linolová (CLA), který výzkum spojuje s nižším obsahem tělesného tuku a lepší citlivostí na inzulín (32, 33).

Naopak konzumace nebo pití odtučněných nebo nízkotučných výrobků ve snaze snížit množství kalorií by se mohla vymstít, protože mnohé z těchto výrobků jsou nabité rafinovaným cukrem.

Zatímco konzumace potravin s přirozeným vysokým obsahem zdravých tuků může působit ve váš prospěch, přidávání velkého množství přidaného tuku do jídla vám nepomůže. Příliš mnoho přidaného tuku může zvýšit množství kalorií do té míry, že nebudete hubnout.

Shrnutí:

  • Vyhýbání se nezpracovaným potravinám, které mají přirozeně vysoký obsah tuku, nevede k nepomáhá hubnutí. Standardní nízkotučná dieta má špatné výsledky v oblasti hubnutí.

7. Jezte každé 2-3 hodiny

Možná jste slyšeli, že je nejlepší jíst mnoho malých jídel během dne, abyste udrželi metabolismus v chodu. To je ale mýtus.

V jedné malé studii dávali vědci dvěma skupinám stejný počet kalorií buď ve dvou velkých jídlech, nebo rozložených mezi sedm malých jídel. Nezjistili žádný rozdíl ve spálených kaloriích mezi oběma skupinami (34).

Kontrolované studie prokázaly, že konzumace mnoha malých jídel nevede k většímu úbytku hmotnosti ve srovnání s konzumací tří nebo méně jídel denně (35, 36).

A co víc, vyšší frekvence stravování může být spojena s menším úbytkem hmotnosti i po bariatrické operaci (37).

Chirurgické výkony k léčbě obezity (bariatrické výkony) jsou nejúčinnějším způsobem léčby a provádí se v současnosti téměř výhradně laparoskopicky, miniinvazivně, a nutnost konverze na otevřenou operaci je výjimečná.

Hlavním problémem svačení nebo konzumace mnoha malých jídel je, že často nakonec zkonzumujete více kalorií, než vaše tělo potřebuje a soustavně zatěžujete během dne trávící systém. Ideální hodnota inzulínu v krvi je při konzumaci 2-3 jídel denně.

Shrnutí:

  • Je mýtus, že konzumace mnoha malých jídel zvyšuje metabolismus ve srovnání s konzumací menšího počtu větších jídel. Zvýšená frekvence jídla nemusí nutně pomáhá lidem zhubnout.

8. Zaměřte se pouze na příjem kalorií

I když lidé potřebují k hubnutí vytvořit kalorický deficit, příjem kalorií je jen částí příběhu.

Typ jídla, které jíte, má obrovský vliv na hlad, chuť k jídlu a hormony, které řídí hmotnost. Tyto faktory mohou ovlivnit vaši schopnost dosáhnout kalorického deficitu.

Například sníst 100kalorické balení preclíků není totéž jako sníst 100 kalorií ovoce. Preclíky jsou vyrobeny z rafinovaných sacharidů, které mohou zvyšovat hladinu cukru v krvi, vyvolávat hlad a vést k přejídání (38).

Naopak příjem stejného množství kalorií z potravin s vysokým obsahem bílkovin vede k hormonálním změnám, které vedou ke zvýšení sytosti a snížení pocitu hladu (39, 40).

Kromě toho mají bílkoviny vyšší termický efekt než sacharidy nebo tuky, což znamená, že během trávení a po něm spalují více kalorií (41, 42).

Studie prokázaly, že příjem kalorií přirozeně klesá, když omezíte sacharidy, a že úbytek hmotnosti je při nízkosacharidové dietě větší než při nízkotučné dietě (43, 44).

A konečně, i kdyby záleželo jen na kaloriích, je velmi obtížné přesně odhadnout, kolik jich sníte. Jedna studie zjistila, že lidé s obezitou podceňovali svůj skutečný příjem potravy v průměru o 47 % (45).

Navíc počty kalorií uvedené na průmyslově zpracovaných potravinách jsou často nepřesné (46).

Shrnutí:

  • Kalorický deficit je pro hubnutí důležitý, ale kvalita potravin je stejně důležitá, pokud jde o hubnutí a udržení váhy.

Závěr

Ačkoli je každý člověk jedinečný a mezi jednotlivci existují rozdíly, určitá doporučení pro hubnutí u většiny lidí prostě nefungují.

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

.

Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...
Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční čínské medicíně. V angličtině nazývá Turkey tail což znamená – krocaní ocas,...
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...
Kurkumin a trávicí systém Pokud bychom měli vyjmenovat pouze jedinou oblast, která v současnosti vyžaduje největší pozornost, pak by to určitě byl nemocný trávicí systém. Tato „vstupní brána k našemu...
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungly někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

 

BORELIÓZA, CHLAMYDIE... ÚNAVOVÝ SYNDROM

PŘÍRODNÍ POSTUP K UZDRAVENÍ

zde

REISHI

extrakt

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!

 

REISHI

spór

100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

REISHI

triterpen max

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

 

CORDYCEPS

extrakt

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

 

AŠVAGANDA

extrakt

Nejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

 

HERICIUM

extrakt

k

 

ETICKÝ KODEX

 České lékařské komory,  

který především zdůrazňuje etické principy lékařského povolání vůči pacientovi

 

Každý třetí český lékař trpí vážným syndromem vyhoření. Cítí se na dně a nenávidí své povolání i pacienty

Česká lékařská komora ve spolupráci s 1.lékařskou fakultou Univerzity Karlovy v roce 2014

 

Nevěřte něčemu jen proto, že to řekl nějaký mudrc

Buddha

 
 

Představa je příčinou mnoha nemocí, ale víra je možnost léčení nemocí všech

Paracelsus

 
 

Nechte své léky ležet v chemické misce, jestliže dokážete léčit svého pacienta prostřednictvím stravy

Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda

Pokud nejsi připraven změnit svůj život, není ti pomoci

Hippocrates 460 - 377 př.n.l. - Hippokratova přísaha

 
 

Jsme tak živí a zdraví, jako je živá a zdravá strava, kterou se živíme a uzdravujeme

Dr.Vladimír Domen

 

 

Zdraví se nedá získat pasivně u lékaře, nebo v drogérii na rohu. Zdraví lze získat jen ukázněným způsobem života

Dr.René Dubos

 

 

Sami jsme tím nejlepším lékem

To, co den co den děláte, určuje, jakým způsobem a jak dlouho budete žít

Prof.dr.Kurt Tepperwein

základy odkyselení organismu

 

 

Nemoc není nic jiného, než pokus těla zbavit se morbidních látek

Thomas Sydenham, nesoucí předzdívku "anglický Hippocrates"

 

 

Nemoc je vyléčena jen pomocí Přírody, neutralizací a vyloučením smrtonosných látek

Prof.Dr.Hermann Boerhaave

 

JAREK NOHAVICA

v 02 Aréně

Pánbůh ztratil vliv...

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL, DRŽME SE.

 

Trojúhelník rozřežeme na kusy, které přeskládáme. Kampak nám ale zmizel jeden čtvereček?

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Více úžasný:

MUDr. Henry Bieler

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

ROZHOVOR S MUDr. SOŇOU PEKOVOU, Ph.D. - 8. červenec 2021

Globalisty cenzurované video nově na svobodném kanálu

 

KLINICKÉ TESTY LÉKŮ - PODVOD

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

100% Sibiřská Čaga
Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

 

 

MUDr. Ludmila Eleková: Vakcíny brzdí vývoj. Dříve děti mluvily souvisle od 2 let a dnes? Katastrofa! (1:58:35)

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama

___________________________________________________

Předpokládané trendy v užívání vitamínů a dalších doplňků stravy v roce 2021 ZDE

 

 

KNIHA

NACISTICKÉ KOŘENY "BRUSELSKÉ EU"

 MUDr. Matthias Rath, Paul Anthony Taylor, Aleksandra Niedzwiecki a August Kowalczyk

v češtině je možno knihu přečíst online zde

Co jste už vždycky chtěli vědět o ‘bruselské EU’ - Ale nikdo se neodvážil vám o tom říci!

 

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

 

Jak platné v roce 2020 - 2021

 

PROTESTSONG

V DLOUHÉM ZATMĚNÍ

Ilona Czáková, Roman Horký a KAMELOT

(Oficiální videoklip - Premiéra: 1. 12. 2020)

Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky