Co se stane, když si často pravidelně neměníte svoje ložní povlečení

- zpravidla vliv na nejméně jednu třetinu života a většinou v konstantním prostředí
 
 
Ing. Zdeněk Rozehnal
 

Na tomto světě jsou dva typy lidí (domácností): ti, kteří  svoje ložní povlečení perou často a svědomitě a ti, kteří ne. Pokud jste v první skupině, tak je to správné. Pokud jste ve skupině, která má sklon prát si ložní povlečení přibližně podle lunárního cyklu, nejste sami.

Podle průzkumu u tisícovky domácností, domácnost průměrně pere (vyměňuje) své ložní povlečení jednou za 24 dnů [1].

Pokud si myslíte, že je to dostatečné, tak vemte na vědomí: každý týden trávíte v posteli průměrně 49 až 63 hodin (7 až 9 hodin denně), což poskytuje potu, tuku, špíně, odumřelé kůži, choroboplodným zárodkům a bakteriím dostatek času na jejich hromadění a množení [2,3].

Pokud si myslíte, že průměrný 24 denní cyklus obměny lůžkovin je dostačující, tak si níže přečtěte důvody, proč byste jej měli zkrátit ve prospěch svého zdraví.

Prachové roztoče

Možná si to neuvědomujete, ale odumřelých kožních buněk se neustále zbavujete po celých 24 hodin denně. Tyto odumřelé buňky se hromadí hlavně ve vašem ložním prádle [4].

Roztoči, jsou drobné mikroorganismy, které jsou pouhým okem neviditelné, se především živí vašimi odumřelými buňkami a množí se i díky potřebné vlhkosti. Roztoči mohou způsobovat alergie, spustit astma a dokonce vyvolat ekzém [5].

Může to dojít až tak daleko, že se můžete probudit a bude vás svědit tělo. A to už bude rázný důvod obměňovat a prát ložní povlečení častěji.

 

Realita:

  • ačkoliv si většina lidí myslí, že za jejich alergické reakce jsou zodpovědné poletující pyly v ovzduší nebo zvířata pohybující se v jejich  blízkosti, jsou to právě prachoví roztoči, kteří jsou viníkem celoroční alergie či astmatu (zátěž skoro 10% populace)

Domácí mazlíčci

Buďte zvláště obezřetní, pokud spíte společně s pejskem nebo kočičkou, což není až tak v Česku neobvyklé, vzhledem k množství chovaných těchto domácích mazlíčků na tomto území. Jejich uvolňovaná srst... totiž zvyšuje atraktivnost prostředí nejen pro roztoče.

Navíc mohou zanést do postele další druhy roztočů..., které se vám doslova mohou zavrtat do kůže a mohou způsobit houbovou infekci zvanou trychofycie [4,6].

Nicméně stálý kontakt dětí se zdravými domácími mazlíčky posiluje jejich imunitu! V dospělosti jsou na tom zdravotně podstatně lépe, než děti žijící ve "sterilním" prostředí, což je jednoznačně vědecky ověřeno.

A ještě dodám. Zvířata vás dokáží svým blízkým kontaktem i léčit... Např. kočky mají rády záporné energie a můžete si všimnout, že si na vás lehnou, přesně na místo, kde máte problém (slezou, když problém odezní). Osobně mnohokrát prověřeno - Siamka byla úžasná. A to jsem si ověřil nejenom u jedné kočky. Ale to ortodoxní chronická medicína nepochopí... PŘÍRODNÍHO SKORO NIC, ZATÍM.

Bakterie a viry

Uvědomte si, že prostředí, které vyhovuje roztočům, je zároveň ideálním prostředím pro množení bakterií a virů [4].

Jedna studie zjistila, že po pouhém jednom týdnu obsahovalo ložní povlečení 500 000 až 900 000 CFU (měřítko počtu mikroorganismů) na centimetr čtvereční. Po čtyřech týdnech se počet zvýšil na 1,5 milionů. Povlečení polštáře po jednom týdnu mělo více než 17 000 krát větší počet bakterií  než se běžně vyskytuje na záchodovém prkénku! [7]. A také podstatně více než na kuchyňské lince (zde se zpravilda nachází více patogenů než na záchodovém prkémku).

V případě, že máte oslabenou imunitu, případně jste nemocní, je velice důležité, abyste ložní prádlo často obměňovali. Například chřipkové viry přežívají na měkkém povrchu přibližně 15 minut, ale některé choroboplodné zárodky až 4 hodiny [8].

Akné

Pokud si všimnete v zrcadle, že se vaše pleť začíná zhoršovat, tak není od věci vyměnit povlak polštáře. Odumřelé kožní buňky, bakterie a nečistoty se mohou na jeho povrchu hromadit a to může vést k ucpávání vašich pórů, což vede k tvorbě akné. Pokud máte zvláště citlivou pleť náchylnou k akné, bude jedním z prospěšných řešení měnit povlak polštáře i vícekrát týdně [9].

Štěnice

Je to hmyz sající krev, který se rád přiživuje na lidech [10]. Vaše lůžkoviny je nepřitahují, ale vy, takže je obtížnější se jich zbavit. Do vašeho domova se mohou dostat po vašem ubytování v hotelových pokojích či v obdobných zařízeních a to že je máte se pozná podle toho, že po probuzení zjistíte svědivé stopy po kousnutí [4].

Praní ložního prádla je jeden z efektivních způsobů, jak je zlikvidovat, pokud je naleznete ve vaší posteli [4].

Údržba ložního povlečení

Následuje několik způsobů, jak udržovat svojí postel v čistotě, abyste v posteli klidně odpočívali:

  • Perte (čistěte) i polštáře. Časté praní jejich povlaků je velmi důležité, ale je také dobré vyčistit své polštáře. Dobrým pravidlem je vyčistit si polštář nejméně dvakrát ročně - jen se ujistěte, jak postupovat podle pokynů na etiketě výrobku [4]. Totéž platí pro deky a další přikrývky, které používáte ve své posteli [11].
  • Svoje ložní povlečení častěji měňte, pokud: Spíte nazí, spíte se svými dětmi nebo domácím mazlíčkem, hodně se potíte v noci nebo jíte v posteli [12].
  • Postel hned nestelte. Nejlépe je přikrývku i polštář dát ven, alespoň na hodinu. Sluneční záření (UV záření) i mráz zabíjí i roztoče. Nicméně i když necháte postel jenom „odvětrat“, vaše postel bude méně atraktivním útočištěm pro bakterie a viry [4].

Jak správně vyprat své ložní prádlo

Své ložní povlečení perte alespoň jednou týdně v té nejteplejší vodě, která je uvedena na etiketě výrobku. Před praním obraťte povlečení naruby, abyste omezili vyblednutí barev tkanin. [12].

Přikrývky a polštáře by se měly prát (čistit) minimálně 2x ročně, a dobrým nápadem je také vysávat matraci vícekrát ročně [11]. Když luxujete místnost, tak nezapomeňte občas vyluxovat i matraci.

Dobré je, i matraci občas umístit na čerstvý vzduch, z důvodu prospěšného vlivu UV záření a případně i mrazu. (Vhodná je matrace s vetkaným stříbrem či aloe vera, což jsou zabíječi patogenů, dobrá značka je Dorneo).

Doporučuji se seznámit v tomto s účinky jedlé sody, viz odkaz na konci článku.

Závěr

Může to vypadat z hlediska času jako obtížný úkol, ale pokud chcete, aby vaše postel byla útulným a hlavně zdravým místem pro odpočinek, spíše než bezpečné útočiště pro bakterie, viry a roztoče, bylo by moudré postupovat podle těchto pokynů.

Uvědomte si také, že postel je klíčová z hlediska zdraví, protože tu většinou neměníte na rozdíl od 2/3 dalších aktivit.

Dá se jednoznačně napsat, že zásadni 1/3 života je lože a vzduch, který při spánku dýcháte. Otázkou mohou být energie - geopatogenní zóny, ale to je problematika, které se budu věnovat v dalších článcích.

 

Uvědomte si, že nejméně třetinu života zpravidla strávíte v posteli. A to je prostředí, ve kterém byste měli především  odpočívat - posilovat imunitu (i detoxikovat) a ne odolávat ataku patogenů!

A PŘEDEVŠÍM NE V NEMOCI!

Dobrá nápověda:

 

OVĚŘENÉ EXTRAKTY S CERTIFIKÁTY - SUPERIONHERBS

.

Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...
Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční čínské medicíně. V angličtině nazývá Turkey tail což znamená – krocaní ocas,...
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsaženýé beta-glukany jsou získávány...
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...
Kurkumin a trávicí systém Pokud bychom měli vyjmenovat pouze jedinou oblast, která v současnosti vyžaduje největší pozornost, pak by to určitě byl nemocný trávicí systém. Tato „vstupní brána k našemu...
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungly někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

 

BORELIÓZA, CHLAMYDIE... ÚNAVOVÝ SYNDROM

PŘÍRODNÍ POSTUP K UZDRAVENÍ

zde

REISHI

extrakt

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!

 

REISHI

spór

100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

REISHI

triterpen max

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

 

CORDYCEPS

extrakt

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

 

AŠVAGANDA

extrakt

Nejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

 

HERICIUM

extrakt

k

 

ETICKÝ KODEX

 České lékařské komory,  

který především zdůrazňuje etické principy lékařského povolání vůči pacientovi

 

Každý třetí český lékař trpí vážným syndromem vyhoření. Cítí se na dně a nenávidí své povolání i pacienty

Česká lékařská komora ve spolupráci s 1.lékařskou fakultou Univerzity Karlovy v roce 2014

 

Nevěřte něčemu jen proto, že to řekl nějaký mudrc

Buddha

 
 

Představa je příčinou mnoha nemocí, ale víra je možnost léčení nemocí všech

Paracelsus

 
 

Nechte své léky ležet v chemické misce, jestliže dokážete léčit svého pacienta prostřednictvím stravy

Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda

Pokud nejsi připraven změnit svůj život, není ti pomoci

Hippocrates 460 - 377 př.n.l. - Hippokratova přísaha

 
 

Jsme tak živí a zdraví, jako je živá a zdravá strava, kterou se živíme a uzdravujeme

Dr.Vladimír Domen

 

 

Zdraví se nedá získat pasivně u lékaře, nebo v drogérii na rohu. Zdraví lze získat jen ukázněným způsobem života

Dr.René Dubos

 

 

Sami jsme tím nejlepším lékem

To, co den co den děláte, určuje, jakým způsobem a jak dlouho budete žít

Prof.dr.Kurt Tepperwein

základy odkyselení organismu

 

 

Nemoc není nic jiného, než pokus těla zbavit se morbidních látek

Thomas Sydenham, nesoucí předzdívku "anglický Hippocrates"

 

 

Nemoc je vyléčena jen pomocí Přírody, neutralizací a vyloučením smrtonosných látek

Prof.Dr.Hermann Boerhaave

 

JAREK NOHAVICA

v 02 Aréně

Pánbůh ztratil vliv...

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL, DRŽME SE.

 

Trojúhelník rozřežeme na kusy, které přeskládáme. Kampak nám ale zmizel jeden čtvereček?

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Více úžasný:

MUDr. Henry Bieler

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

ROZHOVOR S MUDr. SOŇOU PEKOVOU, Ph.D. - 8. červenec 2021

Globalisty cenzurované video nově na svobodném kanálu

 

KLINICKÉ TESTY LÉKŮ - PODVOD

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

100% Sibiřská Čaga
Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

 

 

MUDr. Ludmila Eleková: Vakcíny brzdí vývoj. Dříve děti mluvily souvisle od 2 let a dnes? Katastrofa! (1:58:35)

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama

___________________________________________________

Předpokládané trendy v užívání vitamínů a dalších doplňků stravy v roce 2021 ZDE

 

 

KNIHA

NACISTICKÉ KOŘENY "BRUSELSKÉ EU"

 MUDr. Matthias Rath, Paul Anthony Taylor, Aleksandra Niedzwiecki a August Kowalczyk

v češtině je možno knihu přečíst online zde

Co jste už vždycky chtěli vědět o ‘bruselské EU’ - Ale nikdo se neodvážil vám o tom říci!

 

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

 

Jak platné v roce 2020 - 2021

 

PROTESTSONG

V DLOUHÉM ZATMĚNÍ

Ilona Czáková, Roman Horký a KAMELOT

(Oficiální videoklip - Premiéra: 1. 12. 2020)

Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky