Lékárník Gregor: Lobbistické skupiny v ČR vítězí

 

Ministerstvo zdravotnictví není ani po slibovaných proklamacích otevřený a transparentní úřad. Ministr Adam Vojtěch si stěžuje na napadnutí úhradové vyhlášky senátory, obviňuje je, že si ústavní stížnost ani nepřečetli, sám však neudělal pro odborné projednávání zákonů a vyhlášek na jeho rezortu vůbec nic.

Lékárníci již delší dobu upozorňují na nutnost reformy lékárenské péče a úhrad za léky. Systém, který v České republice funguje již několik let, byl vítězstvím lobbistických skupin, kdy se udělal z vysoce erudované primární péče poskytované pacientovi obchod, který je navíc nastaven v neprospěch malých vlastníků lékáren.

Probíhá zde monopolizace trhu ve prospěch investičních skupin a stát tomu takto nastavenými pravidly v maximální míře i nadále pomáhá a podílí se na tom

Je jedno, že malá lékárna platí v daném regionu daně, nevyvádí je do daňových rájů, je součástí důležité občanské vybavenosti, to nikoho nezajímá. Lékárník je vystudovaný odborník, který má v lékárnách především poskytovat poradenství a nabídnout lék, který ochrání zdraví pacienta. Ne z důvodu, že je zrovna v marketingové akci firmy. Proto je důležité ohodnotit lékárníka za jeho odbornost, nikoli za maximalizování prodejů léků. Přeci stát by se měl aktivně podílet i na prevenci, kdy špatná kombinace léků a jejich nadužívání ohrožuje zdraví pacienta!

Lékárníci dlouhodobě usilují o věcnou přípravu zákonů. Co se nám opravdu nelíbí, je, že jsou novely bez našich připomínek předkládány zákonodárcům v údajné časové tísni a věcná stránka není odborně diskutována. Tím se do zákonů dostávají věci, které jsou klientelisticky výhodné pro určité zájmové skupiny a navíc je na zákonodárce vyvíjen časový tlak. Není výjimkou, že například při předkládaném velmi důležitém lékovém záznamu v Poslanecké sněmovně se objevily další úpravy v podobě emergentního systému, které významně zasahují do obchodních vztahů a posilují monopolní postavení některých distributorů a lékáren.

V případě Protipadělkové směrnice nebyly akceptovány důležité připomínky např. k systému, který není řádně vyzkoušen, k finanční náročnosti a jak se budou tyto náklady lékárnám kompenzovat. Česká lékárnická komora si nechala zpracovat nezávislý audit, který jednoznačně dokládá, že náklady s novým systém jsou cca 600 mil. Kč. Jde tak v krátké době po EET a e-Receptu o další systém, který zatíží především lékárny, které nejsou propojeny s výrobcem a distribucí.

Připomeňme, že nikde v Evropě neexistuje země, kde současně platí níže uvedené faktory:

  • žádná pravidla pro vznik lékáren
  • provozování lékáren nelékárníky
  • rozdílná spoluúčast pacientů na léčiva

Tento souběh poškozuje všechny lékárníky, malé provozovatele lékáren a lékárníky v řetězcových lékárnách, kteří budou nahrazeni levnou pracovní silou nebo internetovými prodejci a není výhodný  pro pacienta, který má mít jednoduchý přehled, kam mizí jeho zdravotní pojištění za léky.

Kdo má prospěch ze složitého systému marží, kdy bonusy za množstevní slevy nezůstávají pojišťovnám?

Chceme pouze jediné: stejné ceny a doplatky za léky pro naše pacienty, lékárníka ohodnoceného za výkon a dostatek léků pro naše pacienty.  Zrušení nepřehledného systému marží, bonusů a různých doplatků přinese do České republiky transparentnost a především kontrolu pro samotného pacienta. Zároveň je důležité vyzdvihnout, že lékárníci nejsou žádní zpátečníci a podporují smysluplnou elektronizaci služeb pacientovi. Softwarová řešení ale musejí fungovat, mají být povinná až poté, kdy budou odzkoušena a funkční a musí je někdo zaplatit.

Vaši lékárníci CZ iniciovali transparentní odbornou pracovní skupinu na Ministerstvu zdravotnictví. Ta po několikaměsíčních urgencích opravdu vznikla. Vaši lékárníci ale do ní nebyli pozvání. Údajně o tom, jak pracovní skupina bude vypadat, rozhodoval pan náměstek Filip Vrubel, který přechází mezi soukromou sférou (kde hájil zájmy farmaceutických firem) a ministerstvem již několik let.

Takhle si opravdu transparentnost a snahu o odbornost nepředstavujeme

Ministr Adam Vojtěch se pak nemůže divit, že těchto praktik už má někdo opravdu dost a řeší to ústavní stížností.  A pokud se postoj ministerstva nezmění, bude jich přibývat.

Mgr. David Gregor, člen představenstva Vaši lékárníci CZ

Zámecká lékárna Děčín

26.2.2019

autor: OZdravotnictví

 STAREJTE SE O SVÉ ZDRAVÍ PŘEDEVŠÍM SAMI

protože ještě k tomu

Každý třetí český lékař trpí vážným syndromem vyhoření. Cítí se na dně a nenávidí své povolání i pacienty

Podle průzkumu, který organizovala Česká lékařská komora ve spolupráci s 1.lékařskou fakultou Univerzity Karlovy v roce 2014, trpí každý třetí český lékař vážným syndromem vyhoření.

Každý 3. český lékař se cítí na dně a nenávidí své povolání i pacienty

Vyhořelí zdravotníci stojí pojišťovny více peněz a jsou cyničtí k pacientům. Tedy třetina českých lékařů by neměla ošetřovat ani zvířata. Po více než 4 letech není určitě stav lepší.

Průměrná návštěva lékaře 1 občanem za rok

Česko 14x

Rakousko 4x

Experti z Harwardu píší o vlastním národu: Američané jsou nejbohatším, nejtlustším a nejnemocnějším národem na světě. Když srovnávám tabulky, tak je v bohatství nepřekonáváme, ale třeba v cukrovce ano. Ve Francii je zátěž cukrovkou dokonce poloviční oproti Česku.

Kontrolujte složení kupovaných výrobků, zvláště průmyslově zpracovaných. Zájem výrobců není Vás zdravě nasytit, ale hlavně vydělat. Snaží se vyrábět s co nejlevnějších surovin, hledají náhražky...

Více:

Tento stav ovlivňuje i kvalita doplňků stravy. Jako dovozce léků a léčiv z Francie jsem nechal udělat rozbory desítek konkurenčních výrobků, přičemž více než 80% bylo nevhodných pro terapeutické využití. Zásadně nekupujte levné potravinové doplňky!

Strava a její kvalita, to je další problém. Současná kauza s polským hovězím vyvolala zvýšenou kontrolu i polské drůbeže. Výsledek: Salmonela. Nevěřím, že by i dříve některá polská kuřata nebyla kontaminována Salmonelou, ale nikdo to dostatečně nekontroloval. Doporučuji porovnat složení polských výrobků s obdobnými německými, nejlépe to jde v Lidlu. Cenově jsou přibližně na stejné úrovni, ale pouze německým dávám "1"z hlediska použitých přídatných látek (éček).

Osobně polské výrobky nekupuji od kauzy přidávání silniční posypové soli do polských uzenin. Naposledy jsem se vyhnul polské varné konvici, raději jsem koupil českou značku Simax.

Docela mě překvapila reakce EU s doporučeným zákazem kontrol polského masa v Česku... Je to dobré zavnímat a nevolit eurohujery do Evropského parlamentu, kteří dokonce hlasují proti vlastnímu státu.

Kečupy bez kontroly

Test Občanského sdružení spotřebitelů dTest v dubnu 2012 například testoval 22 kečupů od různých výrobců, včetně bioprodukce. Všechny testované vzorky byly nadlimitně kontaminovány jedovatými látkami (mykotoxiny a pesticidy).

100% promořenost kečupů

Tedy neunikly dokonce ani bio produkty. O  čem to vypovídá? Jaká je kontrolní činnost českých orgánů? Nechám na čtenáři.

Škoda, že dTest neprovedl testy kečupů prodávaných v cizině od stejných výrobců. Asi by byli překvapeni.

Více:

 

BORELIÓZA, CHLAMYDIE... ÚNAVOVÝ SYNDROM

PŘÍRODNÍ POSTUP K UZDRAVENÍ

zde

REISHI

extrakt

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!

 

REISHI

spór

100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

REISHI

triterpen max

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

 

CORDYCEPS

extrakt

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

 

AŠVAGANDA

extrakt

Nejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

 

HERICIUM

extrakt

k

 

ETICKÝ KODEX

 České lékařské komory,  

který především zdůrazňuje etické principy lékařského povolání vůči pacientovi

 

Každý třetí český lékař trpí vážným syndromem vyhoření. Cítí se na dně a nenávidí své povolání i pacienty

Česká lékařská komora ve spolupráci s 1.lékařskou fakultou Univerzity Karlovy v roce 2014

 

Nevěřte něčemu jen proto, že to řekl nějaký mudrc

Buddha

 
 

Představa je příčinou mnoha nemocí, ale víra je možnost léčení nemocí všech

Paracelsus

 
 

Nechte své léky ležet v chemické misce, jestliže dokážete léčit svého pacienta prostřednictvím stravy

Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda

Pokud nejsi připraven změnit svůj život, není ti pomoci

Hippocrates 460 - 377 př.n.l. - Hippokratova přísaha

 
 

Jsme tak živí a zdraví, jako je živá a zdravá strava, kterou se živíme a uzdravujeme

Dr.Vladimír Domen

 

 

Zdraví se nedá získat pasivně u lékaře, nebo v drogérii na rohu. Zdraví lze získat jen ukázněným způsobem života

Dr.René Dubos

 

 

Sami jsme tím nejlepším lékem

To, co den co den děláte, určuje, jakým způsobem a jak dlouho budete žít

Prof.dr.Kurt Tepperwein

základy odkyselení organismu

 

 

Nemoc není nic jiného, než pokus těla zbavit se morbidních látek

Thomas Sydenham, nesoucí předzdívku "anglický Hippocrates"

 

 

Nemoc je vyléčena jen pomocí Přírody, neutralizací a vyloučením smrtonosných látek

Prof.Dr.Hermann Boerhaave

 

JAREK NOHAVICA

v 02 Aréně

Pánbůh ztratil vliv...

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL, DRŽME SE.

 

Trojúhelník rozřežeme na kusy, které přeskládáme. Kampak nám ale zmizel jeden čtvereček?

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Více úžasný:

MUDr. Henry Bieler

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

ROZHOVOR S MUDr. SOŇOU PEKOVOU, Ph.D. - 8. červenec 2021

Globalisty cenzurované video nově na svobodném kanálu

 

KLINICKÉ TESTY LÉKŮ - PODVOD

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

100% Sibiřská Čaga
Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

 

 

MUDr. Ludmila Eleková: Vakcíny brzdí vývoj. Dříve děti mluvily souvisle od 2 let a dnes? Katastrofa! (1:58:35)

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama

___________________________________________________

Předpokládané trendy v užívání vitamínů a dalších doplňků stravy v roce 2021 ZDE

 

 

KNIHA

NACISTICKÉ KOŘENY "BRUSELSKÉ EU"

 MUDr. Matthias Rath, Paul Anthony Taylor, Aleksandra Niedzwiecki a August Kowalczyk

v češtině je možno knihu přečíst online zde

Co jste už vždycky chtěli vědět o ‘bruselské EU’ - Ale nikdo se neodvážil vám o tom říci!

 

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

 

Jak platné v roce 2020 - 2021

 

PROTESTSONG

V DLOUHÉM ZATMĚNÍ

Ilona Czáková, Roman Horký a KAMELOT

(Oficiální videoklip - Premiéra: 1. 12. 2020)

Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky