Standardní verze

Tyto netoxické prostředky zabíjejí blechy a klíšťata, přičemž neškodí Vašim domácím mazlíčkům

Ing.Zdeněk Rozehnal

Máme tady oteplení a naše domácí zvířátka žijící i v přírodě se začínají setkávat i s klíšťaty. Otázkou je, zda použít chemické prostředky, toxické obojky..., které ubližují nejen Vašim mazlíčkům, ale i Vám a zvláště Vašim dětem, pokud se zvířátky mazlí. Netoxickým řešením jsou především esenciální oleje - doporučení homeopatického veterináře, veterináře, který je na straně zdraví lidí i zvířat - níže.

Naopak v Česku jsou veterináři, kteří aplikují zvířatům vakcínu proti lymské borelioze z USA. To je ukázka hamižnosti a vydělávat za každou cenu. Tato vakcína byla stažena v USA z trhu pro lidi, protože ti úspěšně žalovali výrobce, že vakcína jim zůsobila boreliozu... Navíc tato vakcína je jen na borelii burgdorferi, která je jako jediná borélie v USA, ale v Evropě se vyskytuje výjimečně, navíc je odlišná od zdejších borélií. Takže účinek vakcíny je blížící se nule, ale bílý plášť si namastí kapsu. Navíc zvířata oproti lidem mají silnější imunitu a borelioze se zpravidla jejich imunitní systém ubrání.

Autor předmětné vakcíny začal cca před 10 lety v součinnosti s Jihočeskou univerzitou vyvíjet očkovací látku na všechny 3 středoevropské borélie, nicméně je vidět, že je to velký problém, úspěch je v nedohlednu. Ideálním řešením je silná imunita. Podle jedné studie, publikované v Británii v Medical Journal, pokud aplikujete 1 doxycyclin (antibiotikum) 200 mg do 24 po zákusu, boreliozu nedostanete. Izraelská studie dospěla k obdobnému.

Julie Wilson

Staré přísloví o tom, že dubnové přinesou v květnu mnoho květin, nebylo už dlouho pravdivější, neboť u nás pořádně zapršelo a teploty se držely vysoko a vzduch byl vlhký. Květiny ale bohužel nebývají jediné, kterým se v takových podmínkách daří - také blechy a štěnice se množí mnohem více. Pokud jste podobně jako já majitelé domácích zvířat, tak se také děsíte toho, jak zase začne váš dlouhý a obtížný boj proti blechám.

Jako věrný čtenář NaturalNews jsem již před dlouhou dobou zavrhl všechny chemické prostředky. Avšak i navzdory jejich nebezpečnosti stále ještě používám chemii pro boj s blechami u našich dvou koček. Domnívám se totiž, že podávání tabletky je mnohem snadnější a zároveň i mnohem efektivnější. To se ale postupem času stává méně pravdivým, neboť hmyz je proti těmto prostředkům stále více odolný.

V minulosti jsem už vyzkoušel mnoho přírodních metod pro boj s blechami, ke kterým patřilo třeba i vytlačení šťávy z celého citronu na naše nebohé kotě. Nezbývá než konstatovat, že kotě to vůbec neocenilo a jeho nepohodlí navíc bylo zcela zbytečné, neboť toto opatření vůbec nezabralo.

Nyní ale díky Dr. W. Falconerovi - našemu místnímu homeopatickému veterináři, mohu s hrdostí prohlásit, že jsme konečně uspěli s několika netoxickými metodami, které účinně likvidují blechy i klíšťata, aniž by současně ubližovaly našim zvířátkům.

Životní cyklus blechy

Vždy je dobré si připomenout, jak vlastně vypadá životní cyklus blech a z něj pochopit, že nejproblematičtější je v něm velké množství jejich vajíček. Dospělé blechy vlastně představují pouze 5% celého problému, zatímco vajíčka, ležící na podlaze nebo zachycená na zvířeti tvoří až 50% této pyramidy.

Larvy blech rovněž pokrývají až 35% cyklu a živí se organickými zbytky na koberci, podlaze nebo v prasklinách a pod podlahovými lištami. Nad nimi pak figurují zakuklené larvy a ty zabírají už jen 10% životního cyklu. Zato jsou ale nejodolnější vůči všem metodám likvidace.

Nejlepším způsobem, jak se zbavit blech, je útočit na základnu pyramidy - zacílit na vajíčka a larvy, říká Dr. Falconer. A připomíná, že obecně používaný přístup k hubení blech se chybně soustřeďuje na dospělé blechy a navíc ještě využívá jedovatých přípravků, které škodí i zvířatům.


Výsledkem je pak to, že všechny ty oleje, spreje a krémy vedou pouze ke zvyšování rezistence hmyzu, zatímco ubližují zvířatům i lidem


„Je to úplně stejné jako to, co pozorujeme u antibiotik, pesticidů nebo herbicidů: určité procento v každé hmyzí populaci je vždy rezistentní na kteroukoliv nasazenou chemikálii. A jakmile je taková chemikálie aplikována, tito rezistentní mikrobi, paraziti nebo plevele se dál množí a nastupuje nová generace, která už na použitou chemikálii nereaguje. Proto vznikají stále nové chemikálie, ještě nebezpečnější pro lidi i zvířata, zatímco rezistence škůdců se dál rozvíjí s každým novým kolem.“

Likvidace blech venku

Pokud máte dvůr, pak nejlepším způsobem, jak se zbavit blech, je redukovat jejich populaci venku. Toho lze dosáhnout biologickou cestou, kdy se na zem aplikuje postřik s hlísticemi (nematodami). Tyto malé organismy dokáží v průběhu 24 hodin snížit množství bleších larev v zemi až o 90%.

Dr. Falconer radí tento postřik aplikovat nejlépe po dešti a několikrát jej opakovat - hlístice zlikvidují všechny nežádoucí zárodky a pak hynou. Tento druh postřiků bývá běžně k dostání v zahradnických potřebách, nebo jej snadno seženete v internetových obchodech.

Hubení blech v domácnostech

Současně je ale potřeba se zaměřit i na blechy doma. Pokud jsou vaše podlahy pokryty hlavně koberci, můžete se zbavovat bleších larev s pomocí prostředků, obsahujicích kyselinu boritou, která je pro lidi i zvířata jen málo toxická. Nejčastěji se na koberec aplikuje ve formě prášku a po vykartáčování se vysaje.

Ochrana je po této aplikaci dlouhodobá - je ale potřeba se při aplikaci chránit proti nadechnutí, protože jinak dochází k podráždění plic.

Pro hladké podlahy je vhodné používat přípravky pro hubení blech a je potřeba ošetřit všechna místa, kde se pohybují vaše zvířata. Je potřeba vybírat ty prostředky, které jsou určeny na vajíčka i larvy. Lze najít i netoxické výrobky, které působí biologicky - nedovolí larvám, aby se vyvíjely v dospělé jedince.

„V tomto případě postačí i aplikace jen jednou ročně. Těžké je ale sehnat přípravek obsahující pouze neškodné látky - často jsou ve směsi s jedy, které mají působit i na dospělé blechy. Proto je při nákupu potřeba pozorně číst informace o složení.“

Hubení blech na vašich zvířatech

Nejlepším způsobem, jak se zbavit dospělých blech v srsti vašich zvířat, je nasadit účinný prostředek. Bez toho blechy přežívají několik týdnů. Dobrou metodou je koupel s použitím speciálních šamponů nebo mýdel, ale nedoporučuje se provádět často, protože pak dochází k nadměrnému vysoušení jejich pokožky.

V případě psů můžete do lázně přidávat několik kapek esenciálních olejů obsahujících levanduli, citronelu, tea-tree nebo eukalyptus. U koček to ale není vhodné, neboť ty jsou na esenciální oleje mnohem citlivější a mohou pak i onemocnět.

Přípravek k univerzálnímu použití

Netoxickým přípravkem, který je možné používat venku, v místnostech i na zvířatech, je

 

CEDROVÝ OLEJ

 

Působí proti blechám, klíšťatům i štěnicím a je neškodný pro savce. Účinkuje tak, že ruší funkci feromonů u tohoto hmyzu a ten tak nemůže komunikovat a produkovat vajíčka.

Účinné prostředky proti blechám a klíšťatům působí současně i jako repelenty a bývají doporučovány jak pro psy, tak i kočky. U koček je ale potřeba zvýšené obezřetnosti, neboť ty mohou být mnohem citlivější na esenciální oleje.

Dr. Falconer doporučuje vždy napřed otestovat nový přípravek na zvířeti jen na malém místě - například mezi lopatkami. Pokud se v následujících 12 hodinách nevyskytnou žádné známky podráždění, můžete aplikovat prostředek na celém těle.

Moje poslední osobní zkušenost s prostředkem Flea & Tick (obsahujícím cedrový olej) je taková, že jedna naše kočka jej snášela velmi dobře, ale náš malý kocourek začal slintat, protože si postřik slízal. Neonemocněl však - jen to ukazuje, jak zvířata reagují každé jinak.

Proto se držte hlavně této rady Dr. Falconera:

před nasazením jakéhokoliv nového přípravku jej u vašeho zvířete nejprve otestujte na malé ploše na místě, které si nemůže olízat.

 

V případě esenciálních olejů se zpravidla setkáte s úspěchem a navíc tyto prostředky i voní

 

Odchemizujte co nejvíce domácnost

 

Originál: www.naturalnews.com/054064_ticks_fleas_nontoxic_remedies.html

CEDROVÝ OLEJ

v kapslích

REISHI

extrakt

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!

 

REISHI

spór

100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

REISHI

triterpen max

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

 

CORDYCEPS

extrakt

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

 

  

 

HERICIUM

extrakt

 

DETOXIKAČNÍ NÁPLASTI

CERTIFIKÁT

 

ALOE VERA

1 LITR

 99,5%

čisté šťávy

 

MÁTE PEJSKA NEBO KOČIČKU?

I VY MŮŽETE ODSTRAŇOVAT PARAZITY

 

WURM - EX

 

PARAZIN

 

MACA

 

ETICKÝ KODEX

 České lékařské komory,  

který především zdůrazňuje etické principy lékařského povolání vůči pacientovi

 

Každý třetí český lékař trpí vážným syndromem vyhoření. Cítí se na dně a nenávidí své povolání i pacienty

Česká lékařská komora ve spolupráci s 1.lékařskou fakultou Univerzity Karlovy v roce 2014

 

Nevěřte něčemu jen proto, že to řekl nějaký mudrc

Buddha

 
 

Představa je příčinou mnoha nemocí, ale víra je možnost léčení nemocí všech

Paracelsus

 
 

Nechte své léky ležet v chemické misce, jestliže dokážete léčit svého pacienta prostřednictvím stravy

Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda

Pokud nejsi připraven změnit svůj život, není ti pomoci

Hippocrates 460 - 377 př.n.l. - Hippokratova přísaha

 
 

Jsme tak živí a zdraví, jako je živá a zdravá strava, kterou se živíme a uzdravujeme

Dr.Vladimír Domen

 

 

Zdraví se nedá získat pasivně u lékaře, nebo v drogérii na rohu. Zdraví lze získat jen ukázněným způsobem života

Dr.René Dubos

 

 

Sami jsme tím nejlepším lékem

To, co den co den děláte, určuje, jakým způsobem a jak dlouho budete žít

Prof.dr.Kurt Tepperwein

základy odkyselení organismu

 

 

Nemoc není nic jiného, než pokus těla zbavit se morbidních látek

Thomas Sydenham, nesoucí předzdívku "anglický Hippocrates"

 

 

Nemoc je vyléčena jen pomocí Přírody, neutralizací a vyloučením smrtonosných látek

Prof.Dr.Hermann Boerhaave

 

JAREK NOHAVICA

v 02 Aréně

Pánbůh ztratil vliv...

 

S připojením je to někdy těžké

NENAČITA

 

Trojúhelník rozřežeme na kusy, které přeskládáme. Kampak nám ale zmizel jeden čtvereček?

 

 

Cílem medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

KLOUBNÍ VÝŽIVA

 

MUDr. Ladislav Šafránek, lékař pro zdravou dlouhověkost

ČLÁNEK

Nejlepší kloubní výživa

jako jediná obnovuje kloubní chrupavku

 

 

CELADRIN  BARNY´S

 

 

SANDŘIN PŘÍBĚH

ÚSPĚŠNÉ UZDRAVENÍ Z RAKOVINY

 

Sandra: Nikdy nezapomenu na ten POCIT BEZNADĚJE, STRACHU, co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná.

ČLÁNEK  ZDE

Se Sandrou hovořila: Mgr. Zuzana Švédová, Dis.

k

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

 

EXTRAKT           SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

 

ZDE ROSTE ČERVENÁ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY

 

Betaglucan MaxCell

 

 

KOLOIDNÍ STŘÍBRO

využití koloidního stříbra ZDE

 

 

OREGÁNO         ECHINACEA

garance: 70-80% Carvacrolu

Každé druhé české dítě trpí atopickým ekzémem !!!

v pořadu ČT Pološero září 2014 - Česko, odpadkový koš Evropy -  odkaz 

ČLÁNEK

 

 

MELATONIN

á 1,25 mg                    á 5 mg

 

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

Kontakt

Ing. Zdeněk Rozehnal IČ 67385192
(zapsáno od 16.07.1997)
Místo podnikání: Praha 4, Liškova 630/2
V případě dotazu uveďte prosím v mailu Vaše číslo telefonu.

manta9@seznam.cz