5 nejlepších běžných přírodních produktů proti stárnutí

 
Ing. Zdeněk Rozehnal
 

Stárnutí, které lze definovat jako „zhoršení fyziologických funkcí potřebných k přežití a plodnosti v závislosti na čase“, je proces, který by většina lidí chtěla zpomalit (1).

Některé z jeho hlavních příčin zahrnují akumulované poškození buněk způsobené reaktivními molekulami známými jako volné radikály a zkrácení telomer, což jsou struktury umístěné na koncích chromozomů, které hrají důležitou roli v buněčném dělení (1).

I když je stárnutí nevyhnutelné, vědecký výzkum se po desetiletí soustřeďuje na prodloužení délky života člověka a tím zpomalení procesu stárnutí.

V rámci tohoto výzkumu vědci identifikovali velké množství látek, které mají vlastnosti proti stárnutí, z nichž mnohé lze považovat za dobré doplňky stravy pro ty, kteří hledají přirozené způsoby, jak zpomalit proces stárnutí a zabránit chorobám spojeným s věkem.

Zde je 5 běžných přírodních produktů s prokázanými vlastnostmi proti stárnutí.

1. Kurkumin

Kurkumin - to je hlavní účinná látka v kurkumě - bylo prokázáno, že má silné anti-aging vlastnosti, které jsou připisovány jeho silnému antioxidačnímu potenciálu. Je také velice účinné přírodní antibiotikum.

Buněčná stárnutí nastane, když se buňky přestanou dělit. Jak stárnete, senescentní buňky se hromadí, což vede k urychlení stárnutí a progresi nemocí (2, 3).

Výzkum prokazuje, že kurkumin aktivuje určité proteiny, včetně sirtuinů a AMP-aktivované proteinové kinázy (AMPK), což pomáhá oddalovat buněčné stárnutí a tím zvyšovat délku života (4, 5).

Navíc bylo prokázáno, že kurkumin bojuje s poškozením buněk a výrazně zvyšuje životnost octomilek, škrkavek a myší. Bylo prokázáno, že tato sloučenina u lidí oddaluje onemocnění související s věkem a zmírňuje také nechtěné symptomy související s věkem (6, 7).

To může být důvod, proč byl příjem kurkuminu také spojen se sníženým rizikem úbytku mentálních schopností u lidí (8).

Příjem kurkuminu můžete zvýšit hlavně užíváním doplňků stravy s kurkuminem. Nejúčinnější je jeho fytosomální forma, která má nejvyšší biologickou dostupnost pro tělo.

Shrnutí

  • Kurkumin je hlavní aktivní složkou kurkumy. Zpomaluje stárnutí aktivací určitých proteinů a ochranou před poškozením buněk.

2. Epigalokatechin galát

Epigalokatechin galát (EGCG) je dobře známá polyfenolová sloučenina koncentrovaná v zeleném čaji. Nabízí působivé zdravotní přínosy, přičemž výzkum podporuje jeho použití ke snížení rizika určitých druhů rakoviny a dalších zdravotních stavů, jako jsou srdeční choroby (9, 10, 11).

Mezi rozmanité spektrum potenciálních vlastností podporujících zdraví EGCG patří jeho schopnost podporovat dlouhověkost a chránit před vývojem nemocí souvisejících s věkem.

EGCG zpomaluje stárnutí obnovením mitochondriální funkce v buňkách.

To také vyvolává autofagii, proces, kterým vaše tělo odstraňuje poškozený buněčný materiál (12).

Pití zeleného čaje je spojeno se sníženým rizikem úmrtnosti ze všech příčin, cukrovky, cévní mozkové příhody a úmrtí na srdeční choroby. Studie na zvířatech navíc prokázaly, že EGCG chrání před stárnutím kůže a zmírňuje vrásky způsobenými ultrafialovým (UV) zářením (13, 14, 15).

EGCG lze získat pitím zeleného čaje, ale abyste získali jeho terapeutické účinky, především konzumováním koncentrovaných doplňků stravy.

Shrnutí

  • EGCG je polyfenolová sloučenina koncentrovaná v zeleném čaji, která může zlepšit mitochondriální funkci a podpořit autofagii. Příjem EGCG je spojeno se sníženým rizikem úmrtnosti ze všech příčin.

3. Koenzym Q10

Koenzym Q10 (CoQ10) je antioxidant, který vaše tělo produkuje. Hraje zásadní roli při tvorbě energie a chrání před poškozením buněk (16).

Výzkum potvrdil, že hladiny CoQ10 se s věkem snižují až v pozdním věku do nuly a bylo prokázáno, že jeho doplňování stravou zlepšuje určité aspekty zdraví především starších jedinců.

Například studie u 443 dospělých ve vyšším věku prokázala, že doplňování CoQ10 a selenu během 4 let zlepšilo jejich celkovou kvalitu života, snížilo pobyty v nemocnici a zpomalilo zhoršení fyzické a duševní výkonnosti (17).

Doplňky CoQ10 pomáhají snižovat oxidační stres, stav charakterizovaný akumulací volných radikálů a dalších reaktivních molekul, které urychlují proces stárnutí a nástup nemocí souvisejících s věkem (18, 19).

Shrnutí

  • CoQ10 je důležitý antioxidant, který vaše tělo přirozeně produkuje. Některé výzkumy ukazují, že jeho doplnění může zpomalit fyzický úbytek související s věkem a zlepšit kvalitu života starších dospělých.

4. Kolagen

Kolagen je propagován jako pramen mládí, protože snižuje potenciál stárnutí kůže.

Je to nedílná součást vaší pokožky, která pomáhá udržovat strukturu pokožky. Jak stárnete, produkce kolagenu se zpomaluje, což vede ke ztrátě kolagenu v pokožce, která urychluje známky stárnutí, jako jsou vrásky.

Některé výzkumy potvrzují, že doplňování kolagenem může snížit známky stárnutí, včetně vrásek a suché kůže.

Například studie z roku 2019 u 72 žen prokázala, že užívání doplňku stravy, který obsahoval 2,5 gramu kolagenu - spolu s několika dalšími složkami, včetně biotinu - denně po dobu 12 týdnů, výrazně zlepšilo hydrataci kůže, její jemnost a pružnost (20).

Další studie u 114 žen zjistila, že konzumace 2,5 gramů kolagenových peptidů po dobu 8 týdnů významně snížila oční vrásky a došlo ke zvýšení hladiny kolagenu v kůži (21).

Ačkoli tyto výsledky jsou slibné, mějte na paměti, že mnoho studií kolagenu je financováno společnostmi, které vyrábějí kolagenové produkty, což může ovlivnit výsledky studií.

Na trhu je mnoho typů doplňků stravy s kolagenem, včetně prášků a tobolek.

Shrnutí

  • Kolagen je oblíbený doplněk stravy, který může zabránit stárnutí pleti tím, že zvyšuje hladinu kolagenu v kůži.

5. Nikotinamid ribosid a nikotinamid mononukleotid

Nicotinamid ribosid (NR) a nikotinamid mononukleotid (NMN) jsou prekurzory nikotinamid adenin dinukleotidu (NAD +).

NAD + je sloučenina, která se nachází v každé buňce vašeho těla a podílí se na mnoha kritických procesech, včetně energetického metabolismu, opravy DNA a genové exprese (22, 23).

Hladiny NAD + s věkem klesají a předpokládá se, že tento pokles je spojen s urychleným fyzickým poklesem a nástupem nemocí souvisejících s věkem, jako je Alzheimerova choroba (23).

Studie na zvířatech ukázaly, že doplňování prekurzorů NAD + NMN a NR obnovuje hladiny NAD + a zabraňuje fyzickému úbytku souvisejícímu s věkem.

Například studie na stárnoucích myších ukázala, že orální doplnění NMN bránilo genetickým změnám spojeným s věkem a zlepšilo energetický metabolismus, fyzickou aktivitu a citlivost na inzulín (24).

Studie z roku 2019 u 12 mužů s průměrným věkem 75 let navíc ukázala, že doplnění 1 gramem NR denně po dobu 21 dnů zvýšilo hladiny NAD + v kosterním svalu a snížilo hladinu zánětlivých proteinů v těle (25).

Jeden z autorů výše uvedené studie však vlastní akcie a slouží jako poradce společnosti, která vyráběla studovaný doplněk NR, tudíž studie mohla mít zkreslené výsledky (25).

Řada dalších studií na zvířatech prokázala pozitivní výsledky související s doplňováním NR i NMN. Než však bude možné učinit silné závěry o účincích proti stárnutí NR a NMN (26, 27), je třeba více výzkumu u lidí.

Shrnutí

  • Doplnění o NMR a NR může pomoci zvýšit hladinu NAD + ve vašem těle a zabránit genetickým změnám souvisejícím s věkem.

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

.

Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...
Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční čínské medicíně. V angličtině nazývá Turkey tail což znamená – krocaní ocas,...
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...
Kurkumin a trávicí systém Pokud bychom měli vyjmenovat pouze jedinou oblast, která v současnosti vyžaduje největší pozornost, pak by to určitě byl nemocný trávicí systém. Tato „vstupní brána k našemu...
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungly někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

 

BORELIÓZA, CHLAMYDIE... ÚNAVOVÝ SYNDROM

PŘÍRODNÍ POSTUP K UZDRAVENÍ

zde

REISHI

extrakt

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!

 

REISHI

spór

100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

REISHI

triterpen max

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

 

CORDYCEPS

extrakt

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

 

AŠVAGANDA

extrakt

Nejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

 

HERICIUM

extrakt

k

 

ETICKÝ KODEX

 České lékařské komory,  

který především zdůrazňuje etické principy lékařského povolání vůči pacientovi

 

Každý třetí český lékař trpí vážným syndromem vyhoření. Cítí se na dně a nenávidí své povolání i pacienty

Česká lékařská komora ve spolupráci s 1.lékařskou fakultou Univerzity Karlovy v roce 2014

 

Nevěřte něčemu jen proto, že to řekl nějaký mudrc

Buddha

 
 

Představa je příčinou mnoha nemocí, ale víra je možnost léčení nemocí všech

Paracelsus

 
 

Nechte své léky ležet v chemické misce, jestliže dokážete léčit svého pacienta prostřednictvím stravy

Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda

Pokud nejsi připraven změnit svůj život, není ti pomoci

Hippocrates 460 - 377 př.n.l. - Hippokratova přísaha

 
 

Jsme tak živí a zdraví, jako je živá a zdravá strava, kterou se živíme a uzdravujeme

Dr.Vladimír Domen

 

 

Zdraví se nedá získat pasivně u lékaře, nebo v drogérii na rohu. Zdraví lze získat jen ukázněným způsobem života

Dr.René Dubos

 

 

Sami jsme tím nejlepším lékem

To, co den co den děláte, určuje, jakým způsobem a jak dlouho budete žít

Prof.dr.Kurt Tepperwein

základy odkyselení organismu

 

 

Nemoc není nic jiného, než pokus těla zbavit se morbidních látek

Thomas Sydenham, nesoucí předzdívku "anglický Hippocrates"

 

 

Nemoc je vyléčena jen pomocí Přírody, neutralizací a vyloučením smrtonosných látek

Prof.Dr.Hermann Boerhaave

 

JAREK NOHAVICA

v 02 Aréně

Pánbůh ztratil vliv...

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL, DRŽME SE.

 

Trojúhelník rozřežeme na kusy, které přeskládáme. Kampak nám ale zmizel jeden čtvereček?

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Více úžasný:

MUDr. Henry Bieler

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

ROZHOVOR S MUDr. SOŇOU PEKOVOU, Ph.D. - 8. červenec 2021

Globalisty cenzurované video nově na svobodném kanálu

 

KLINICKÉ TESTY LÉKŮ - PODVOD

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

100% Sibiřská Čaga
Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

 

 

MUDr. Ludmila Eleková: Vakcíny brzdí vývoj. Dříve děti mluvily souvisle od 2 let a dnes? Katastrofa! (1:58:35)

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama

___________________________________________________

Předpokládané trendy v užívání vitamínů a dalších doplňků stravy v roce 2021 ZDE

 

 

KNIHA

NACISTICKÉ KOŘENY "BRUSELSKÉ EU"

 MUDr. Matthias Rath, Paul Anthony Taylor, Aleksandra Niedzwiecki a August Kowalczyk

v češtině je možno knihu přečíst online zde

Co jste už vždycky chtěli vědět o ‘bruselské EU’ - Ale nikdo se neodvážil vám o tom říci!

 

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

 

Jak platné v roce 2020 - 2021

 

PROTESTSONG

V DLOUHÉM ZATMĚNÍ

Ilona Czáková, Roman Horký a KAMELOT

(Oficiální videoklip - Premiéra: 1. 12. 2020)

Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky