České trvanlivé jídlo bez konzervantů s unikátním patentem, "Adventure Menu"

Ing.Zdeněk Rozehnal

Dva zakladatelé projektu Adventure Menu, projektu jídel bez chemické konzervace s dlouhou trvanlivostí před několika lety vymysleli způsob, jak zpracovat hlavní jídlo i s přílohou, což v té době neexistovalo. Značku AdventureMenu a vše s tím související založili dva vysokoškoláci v roce 2010. Oba outdooroví nadšenci spatřovali díru na trhu v kvalitním, plnohodnotném a chutném jídle, které si člověk může ohřát kdekoli a kdykoli. Prvních šest jídel se zrodilo v květnu 2011.

Vznikla tak první plnohodnotná jídla Adventure Menu s dlouhou trvanlivostí zcela bez konzervantů.

Adventure Menu to je zvláštní způsob sterilace, kdy je čerstvé a ručně vařené jídlo z těch nejlepších surovin zavařeno do speciálního obalu. Jedná se o unikátní kombinaci tlaku, páry a materiálů, které umožňuje jídlo zbavit veškerých choroboplodných zárodků a uzavřít ho v ochranné atmosféře v takzvaném tekutém stavu. Při tom není nutné používat vůbec žádnou chemii.

Sterilované jídlo si uchovává svou přirozenou chuť, vůni a vzhled společně s nutričními hodnotami a extrémní trvanlivostí

Oproti některým konzervám se nejedná o polotovar, ale o hotové, podomácku připravené jídlo. Konzervanty zpravidla naruší chuť jídla, sníží jeho výživovou hodnotu a většinou způsobují zažívací potíže. U Adventure Menu tato negativa vůbec nehrozí. Stačí ho jen ohřát a můžete se plnohodnotně najíst.

Můžete ho mít doma v komoře, na chatě nebo nosit na zádech v batohu bez problémů tři roky a pořád zůstane čerstvé, výživné a chutné.

Součástí jídel Adventure Menu je i unikátní samoohřevný systém. Do speciálního vaku, takzvaného Zipper-bagu, stačí vložit zabalené jídlo Adventure Menu a samoohřevnou kapsli Adventure Menu a to zalít vodou. Exotermická reakce způsobí, že se jídlo během 12 minut ohřeje jako v troubě. Jídlo lze pochopitelně ohřát i standardními způsoby, ale i také na rozehřátém motoru auta. Kapsle je po ohřevu zcela rozložitelná, z chemického hlediska se z nehašeného vápna stane vápno hašené, a proto ji lze bez obav vyhodit i v přírodě.

V současné době systém Adventure Menu nabízí patnáct druhů plnohodnotných jídel. Od vepřového se zelím, přes jelení ragú s knedlíkem až po steak z lososa s čočkou. V nabídce je také jídlo pro vegetariány a pro vegany, dvě vysoko kalorická sladká jídla jako snídaně a sušené maso Jerky pro vydatnou proteinovou svačinu.

Ročně přibývají zpravidla dvě nová jídla. Dnes je Adventure Menu kromě českého trhu distribuováno také například do Německa, Francie, Slovenska, Slovinska, Skandinávie ...

Jídlo také pro mimořádné situace

Tohle jídlo je vhodné nejenom na cesty a turistiku, ale využití najde také v kempech, na chatách, v domácích kuchyních, nebo v kancelářích, kde není čas nebo prostor na plnohodnotné vaření a stravování. Určitě je ideální i při výletech do ciziny.

Dříve měl stát zásoby jídla pro občany na 14 dnů. Dnes stejný stát doporučuje si udělat zásoby sami. Co nám reálně hrozí? Globální výpadek elektrické energie, tzv. blackout, přírodní kalamita...

Toto jídlo můžete vozit v autě pro případ, že zůstanete uvězněni v koloně, nebo se z jiných neočekávaných důvodů nedostanete včas z bodu A do bodu B.
Určitě je vhodné mít zásoby jídla alespoň na týden. Jídlo Adventure Menu je přímo ideální z důvodu vysoké trvanlivosti a kvality. Navíc nemusí být uskladněno v lednici, v mrazáku se nedoporučuje skladovat.

Adventure Menu:

 • není konzervováno v klasickém slova smyslu, ale je sterilováno pomocí celosvětově uznaného patentu zcela bez konzervantů, emulgátorů a dalších chemických látek
 • ručně zpracovávané jídlo je vařeno z nejlepších českých surovin, které jsou vyráběny na zakázku, zcela přírodně. Neobsahuje žádné polotovary, ale jedná se o hotové plnohodnotné domácí jídlo a díky absenci chemických přísad si zachovává svou přirozenou chuť i vůni
 • díky ekologickému systému samoohřevu můžete jídlo ohřát a plnohodnotně se najíst prakticky kdekoli I bez konzervačních látek vydrží jídlo čerstvé tři roky. Tato záruční doba bude ale do budoucna pravděpodobně zvýšena, je vyzkoušené, že jídlo vydrží čerstvé až osm let.
 • sušené maso Jerky je pak skvělým výživovým doplňkem, zdrojem energie a bílkovin, které můžete nosit v kapse a žvýkat místo žvýkačky opravdu kdekoli.
 • doporučuje se jej skladovat v suchém a temném prostředí s teplotou 1-30°C. Po otevření případně jídlo skladovat v chladničce a spotřebovat do 48 hodin.
 • ceny: snídaně (Žemlovka a Rýžový nákyp) stojí 119,-Kč; ceny hlavních jídel se pohybují od 167,-Kč do 184,-Kč. Nejdražší je novinka – Steak z lososa s čočkovým ragú – za 219,-Kč. U sušeného masa Jerky záleží na gramáži: hovězí i krůtí stojí 25g –  79,-Kč, 50g – 139,-Kč, 100g – 269,-Kč. Na 100 gramů sušeného masa použito 320 gramů syrového masa.
 • samoohřev funguje na principu exotermické chemické reakce. Vyjmete z obalu ohřevnou kapsli Adventure Menu (20g nebo 50g – podle počtu ohřívaných jídel) a vložíte ji do Zipper-bagu. Následně vložte do Zipper-bagu uzavřené (neotevřené) jídlo Adventure Menu (uložte jej na kapsli). Odměřte 60ml (pro 20g kapsli) nebo 150ml (pro 50g kapsli) vody pomocí prázdného sáčku od ohřevné kapsle. Odměřenou vodu vlijte do Zipper-bagu a ten uzavřete zipem. Voda začne během okamžiku vřít (pozor! Z otvorů uniká horká pára!) a za dvanáct minut je jídlo ohřáté a připravené k okamžité konzumaci. V krizových situacích, kdy jde o přežití, můžete použít k ohřevu jakoukoli tekutinu, včetně moči.
 • zipper-bag je speciální sáček, ve kterém ohřejete jídlo pomocí samoohřevných kapslí Adventure Menu. Tento sáček slouží jako tzv. trouba, ve které se jídlo ohřívá. Je vyroben z extra silného plastu, aby odolal jak vysokým teplotám, tak náročným podmínkám zacházení v přírodě. Sáček je opatřen otvory, sloužícími k odvodu přebytečné páry po aktivaci samoohřevu. Zipper-bag je možné používat opakovaně na 20 - 30 ohřevů, dle zacházení.
 • ohřevná kapsle je chemická směs, jehož hlavní složkou je nehašené vápno a směs solí, a která při kontaktu s vodou spouští exotermickou reakci a produkuje teplo, které následně ohřívá jídlo. Vyrábí se v menší (20g) a větší (50g) verzi podle objemu ohřívaného jídla. Kapsle je ekologicky rozložitelná, můžete ji po použití bez obav zahodit v přírodě.
 • hlavní jídla: Hovězí guláš s bramborem; Kuře Koroma s rýží; Jelení ragú s bramborovými špalíčky; Pikantní kotlík s bulgurem, Vepřové žebírko s bramborem; Vepřové s knedlíkem a zelím; Kuře na divoko s rýží; Kuře po zahradnicku s fazolemi; Steak z lososa s čočkovým ragú; 100% krůtí maso na cibulce; 100% vepřové maso na kmíně; vegetariánské Zeleninové rizoto po provensálsku; veganské Tandoori quina; snídaně: Rýžový nákyp se švestkami; Žemlovka s jablky a skořicí; Sušené maso Jerky - hovězí, Sušené maso Jerky – krůtí

Jídla ADVENTURE MENU můžete zakoupit i v Alze.cz

(ukázka z jejich stránek)


Alza.cz

Neničte kvalitní jídlo mikrovlnami

Mike Adams, novinář a editor Natural News o mikrovlnách říká:


„Nárůst široce rozšířeného nedostatku živin v západním světě koreluje téměř dokonale se zavedením mikrovlnné trouby. Není to žádná náhoda.

Mikrovlnky ohřívají potraviny prostřednictvím procesu vytváření molekulárního tření, ale toto molekulární tření rychle ničí jemné molekuly vitaminů a fytoživin (rostlinných léčiv) přirozeně se vyskytujících v potravinách

Jedna studie ukázala, že mikrovlnami ozářená zelenina měla zničených až 97% nutričního obsahu (vitaminy a další rostlinné živiny, které brání vzniku nemocí, posilují imunitní funkce a zlepšují zdraví).“ „Jinými slovy, pojídání syrové brokolice poskytuje přírodní protirakovinnou medicínu, která je extrémně účinná v zastavování růstu rakovinových nádorů. Ale mikrovlnné ozáření brokolice protirakovinné živiny ničí a činí potravu „mrtvou“ a nutričně prázdnou. Existují dokonce určité důkazy, že ozařování ničí přirozenou harmonii molekul vody, což vytváří energetický vzorec chaosu ve vodě nacházející se ve všech potravinách. V podstatě běžný výraz „ozařování“ je velmi příhodný: používání mikrovlnky je jako házet na své jídlo atomovku a pak jíst spad. (Nicméně z pojídání mikrovlnami ozářeného jídla radiaci neobdržíte. Ale nedostanete ani příliš živin).“

Mikrovlná trouba a nástup obezity

Vynález mikrovlnné trouby a její masové přijetí populací se překrývá s nástupem obezity v rozvinutých zemích světa. Nejen, že mikrovlnka učinila pohodlnějším jíst více obezitu podporujících jídel, ale také ničila většinu nutričního obsahu těchto jídel, takže někteří spotřebitelé byli v trvalém stavu podvýživy a přejídání se. Jinými slovy, lidé jí příliš mnoho kalorií, ale ne dostatek skutečných živin. Na této skutečnosti se podílí i mikrovlnné trouby. Výsledkem je samozřejmě to, co vidíme dnes: epidemická výskyt cukrovky, rakoviny, srdečních nemocí, deprese, selhávání ledvin, nemoci jater, ....

Tyto nemoci jsou všechny způsobeny kombinací podvýživy a expozice toxickým chemikáliím (plus dalším faktorům, jako emocionální trauma, nedostatek pohybu atd.). Mikrovlny činí podvýživu prakticky automatickou, a nechat se vystavit toxickým chemikáliím je snadné, zkrátka stačí jíst zpracované potraviny (které jsou univerzálně vyráběny s přídavkem toxických chemikálií, které jsou vydávány za konzervanty, barviva, posilovače chuti atd.).

Ozařování mikrovlnami je technicky forma ozařování potravin. Zajímavé je, že lidé kteří říkají, že by nikdy nejedli „ozařované“ potraviny, se nijak nezdráhají a své jídlo strkají do mikrovlnky. Je to totéž (jež jiná vlnová délka záření). V podstatě mikrovlny byly původně zařazovány do „radarové části“ spektra. Dnes to zní podivně, že? Ale když se s mikrovlnami přišlo v 70. letech poprvé, byly hrdě propagovány jako radarové spektrum. Ozařujete své jídlo vysoce intenzivním radarem a to se zahřívá. To bylo považováno v 70. letech za zázrak kosmického věku. Pravděpodobně nejlepším způsobem ohřívání potravin je používat remosku a udržovat teplo co nejníže.

Mikrovlná trouba nutriční prvky totálně zničí

Mikrovlnka nefunguje, jak tvrdí reklama, jen tak mimochodem. Činí vaše jídlo horkým. Ale mechanismus, kterým je teplo vytvářeno, způsobuje vnitřní poškození jemných molekulárních struktur vitaminů a fytoživin. Minerály jsou nicméně celkem nezasaženy, takže stále dostáváte v ozářené potravě nějaký hořčík, vápník a zinek, stejně jako v neozářené potravě, ale veledůležité vitaminy B, anthokyaniny, flavonoidy a další nutriční prvky jsou mikrovlnami snadno zničeny.

Lidé, kteří používají mikrovlnku pravidelně, většinou kráčí po cestě degeneračních nemocí a celoživotního boje s obezitou. Čím více mikrovlnku používáte, tím horším se váš výživový stav stává, a tím pravděpodobněji budete diagnostikováni s různými nemocemi a dostanete léky, které vytvoří další zdravotní problémy.

Udělejte si laskavost: vyhoďte mikrovlnku, nebo i věnujte nějaké charitě, je mnohem snazší vyhnout se používání mikrovlnky, když ji kolem sebe nemáte. Když potřebujete něco ohřát, ohřejte to například v troubě nebo remosce (vyhněte se teflonu a nepřilnavým povrchům). A co lépe, snažte se i jíst syrovou nezpracovanou stravu. Pak dostanete tu nejlepší výživu.

Zde je několik vědeckých nálezů ohledně mikrovlnkovaných potravin:

 • Mikrovlnkou ozářené potraviny ztrácí 60-90% životního energetického pole a ozařování urychluje strukturální rozpad potravin
 • Ozařování vytváří rakovinu způsobující látky v mléce a obilovinách
 • Ozařování mění základní látky jídla, což způsobuje poruchy zažívání
 • Ozařování mění chemii jídla, což může vést k selhání lymfatického systému a degeneraci schopnosti těla chránit se proti rakovinovému růstu
 • Ozářené potraviny vedou k vyššímu výskytu rakovinových buněk v krevním řečišti
 • Ozařování změnilo rozklad základních látek, když byla syrová, vařená nebo zmrazená zelenina vystavena ozařování byť na velmi krátkou dobu a vytvořily se volné radikály
 • Ozářené potraviny způsobily rakovinový růst v žaludku a střevech, celkovou degeneraci periferních buněčných tkání a postupný rozpad zažívacího a vylučovacího systému u statisticky významného počtu lidí
 • Ozářené potraviny snížily schopnost těla využít vitaminy B-komplexu, vitamin C, vitamin E, základní minerály a lipotropika
 • Mikrovlnné pole v blízkosti mikrovlnky způsobilo také spoustu zdravotních problémů
 • Ohřívání připravených jídel v mikrovlnce na teplotu dostatečnou pro konzumaci, vytvořilo:

              d-Nitrosodietanolamin (velmi známou rakovinotvornou látku)

              destabilizaci aktivních proteinových bimolekulárních sloučenin

              vázací efekt na radioaktivitu v atmosféře

              rakovinotvorné látky v proteinovo-hydrosylatiových sloučeninách v mléce a zrninách

 • Mikrovlnné emise způsobily také změnu katabolického (rozkladného) chování glukosidu – a galaktosidu – prvků ve zmraženém ovoci, když je tímto způsobem rozmraženo
 • Mikrovlny změnily katabolické chování rostlinných alkaloidů, když jim byla syrová, vařená nebo zmražená zelenina vystavena dokonce i na velmi krátkou dobu
 • Rakovinu způsobující volné radikály se vytvořily v určitých molekulárních formacích stopových minerálů v rostlinných látkách, obzvláště v syrové kořenové zelenině
 • V důsledku chemických změn v potravinových látkách došlo k selhání lymfatického systému, způsobilo to degeneraci schopnosti imunitního systému chránit se před rakovinovým růstem
 • Nestabilní katabolismus mikrovlnami ozářených potravin změnil jejich základní potravinové látky, což vedl k poruchám zažívacího systému
 • Lidé konzumující "ozářené" potraviny vykázali statisticky vyšší výskyt rakoviny žaludku a střev, plus celkovou degeneraci periferních buněčných tkání, s postupným rozpadem funkce zažívacího a exkrečního systému

Expozice mikrovlnami způsobila významný pokles nutriční hodnoty všech studovaných potravin, obzvláště:

 • pokles biodostupnosti vitaminů B-komplexu, vitaminu C, vitaminu E, základních minerálů a lipotropik
 • destrukci nutriční hodnoty nukleoproteinů v mase
 • snížení metabolické aktivity alkaloidů, glykosidů, galaktosidů a nitrilosidů (vše základní rostlinné látky v ovoci a zelenině)
 • značné urychlení strukturální desintegrace ve všech potravinách

Takže pokud se přesto chystáte použít mikrovlnnou troubu raději odejděte z kuchyně. I americká FDA radila „nestůjte před mikrovlnkou delší dobu“. Probíhá spousta výzkumu mikrovlnných trub a účinků, jaké mohou mít na lidské tělo. Konečné studie zatím zveřejněny nebyly, ale pokud je výše uvedené určitým náznakem negativních účinků na potraviny, mohu si jen představit účinky na lidské tělo.

Takže pokud nemusíte mikrovlnku používat, tak to nedělejte. Kdyby jen proto, abyste si zachovali kvalitu a nutriční hodnotu svého jídla

 

9. DEN PO ZALÉVÁNÍ ROSTLIN

vodou ozářenou mikrovlnami              čistou vodou

 

BORELIÓZA, CHLAMYDIE... ÚNAVOVÝ SYNDROM

PŘÍRODNÍ POSTUP K UZDRAVENÍ

zde

REISHI

extrakt

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!

 

REISHI

spór

100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

REISHI

triterpen max

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

 

CORDYCEPS

extrakt

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

 

AŠVAGANDA

extrakt

Nejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

 

HERICIUM

extrakt

k

 

ETICKÝ KODEX

 České lékařské komory,  

který především zdůrazňuje etické principy lékařského povolání vůči pacientovi

 

Každý třetí český lékař trpí vážným syndromem vyhoření. Cítí se na dně a nenávidí své povolání i pacienty

Česká lékařská komora ve spolupráci s 1.lékařskou fakultou Univerzity Karlovy v roce 2014

 

Nevěřte něčemu jen proto, že to řekl nějaký mudrc

Buddha

 
 

Představa je příčinou mnoha nemocí, ale víra je možnost léčení nemocí všech

Paracelsus

 
 

Nechte své léky ležet v chemické misce, jestliže dokážete léčit svého pacienta prostřednictvím stravy

Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda

Pokud nejsi připraven změnit svůj život, není ti pomoci

Hippocrates 460 - 377 př.n.l. - Hippokratova přísaha

 
 

Jsme tak živí a zdraví, jako je živá a zdravá strava, kterou se živíme a uzdravujeme

Dr.Vladimír Domen

 

 

Zdraví se nedá získat pasivně u lékaře, nebo v drogérii na rohu. Zdraví lze získat jen ukázněným způsobem života

Dr.René Dubos

 

 

Sami jsme tím nejlepším lékem

To, co den co den děláte, určuje, jakým způsobem a jak dlouho budete žít

Prof.dr.Kurt Tepperwein

základy odkyselení organismu

 

 

Nemoc není nic jiného, než pokus těla zbavit se morbidních látek

Thomas Sydenham, nesoucí předzdívku "anglický Hippocrates"

 

 

Nemoc je vyléčena jen pomocí Přírody, neutralizací a vyloučením smrtonosných látek

Prof.Dr.Hermann Boerhaave

 

JAREK NOHAVICA

v 02 Aréně

Pánbůh ztratil vliv...

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL, DRŽME SE.

 

Trojúhelník rozřežeme na kusy, které přeskládáme. Kampak nám ale zmizel jeden čtvereček?

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Více úžasný:

MUDr. Henry Bieler

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

ROZHOVOR S MUDr. SOŇOU PEKOVOU, Ph.D. - 8. červenec 2021

Globalisty cenzurované video nově na svobodném kanálu

 

KLINICKÉ TESTY LÉKŮ - PODVOD

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

100% Sibiřská Čaga
Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

 

 

MUDr. Ludmila Eleková: Vakcíny brzdí vývoj. Dříve děti mluvily souvisle od 2 let a dnes? Katastrofa! (1:58:35)

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama

___________________________________________________

Předpokládané trendy v užívání vitamínů a dalších doplňků stravy v roce 2021 ZDE

 

 

KNIHA

NACISTICKÉ KOŘENY "BRUSELSKÉ EU"

 MUDr. Matthias Rath, Paul Anthony Taylor, Aleksandra Niedzwiecki a August Kowalczyk

v češtině je možno knihu přečíst online zde

Co jste už vždycky chtěli vědět o ‘bruselské EU’ - Ale nikdo se neodvážil vám o tom říci!

 

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

 

Jak platné v roce 2020 - 2021

 

PROTESTSONG

V DLOUHÉM ZATMĚNÍ

Ilona Czáková, Roman Horký a KAMELOT

(Oficiální videoklip - Premiéra: 1. 12. 2020)

Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky